• קטגוריה:כללי

כיצד לקנות נכס חדש לפני מכירת הנכס הקיים?

אחד המצבים המורכבים ביותר בשוק הנדל”ן הוא מצב של קנייה ומכירה במקביל, מצד אחד ישנו חשש מפספוס ההזדמנות לרכוש ומנגד, מי יודע תוך כמה זמן נצליח למכור, מה גם שבנוסף לכל צריך לגייס כסף לנכס החדש בטרם המכירה של הישן.

אז האם ניתן לבצע את כל זה ועוד להישאר רגועים? בודאי.

הלוואת גישור

האפשרות המוכרת והזמינה לקניית נכס חדש תוך מכירת הנכס הקיים הנה הלוואת גישור, אשר במסגרתה ניתן לתווך על פערי הכספים באמצעות שעבוד הנכסים.

הלוואת גישור ניתנת על ידי הבנקים למשכנתאות ותהליך העמדתה זהה לזו של משכנתא רגילה ובו הצגת הכנסות, שמאות, ביטוח ועוד.

נציין כי ניתן לשעבד עד 50% משווי הנכס, מה שהופך את האופציה ללא זמינה בעבור בעלי משכנתא גבוהה מחצי משווי הנכס.

במקרים בהם הלוואת הגישור אינה מספיקה, קיימת האפשרות לגשר על חשבון הנכס החדש וזאת בתנאי שסכום המשכנתאות לא יעלה על 70% מערך הנכס הנרכש.

תצהיר דירה חליפית – לקבל שוב 70% מימון

כאשר מתבצעת מכירה של נכס קיים ורכישה של אחד אחר במקומו (שיפור דיור) תוך העמדת משכנתא גבוהה מ-50% משווי הנכס החדש, על המוכר לחתום בבנק למשכנתאות על תצהיר דירה חליפית שבמסגרתו מתחייב הלווה לבצע את למכור הנכס בתוך 18 חודשים.

איפה לא ליפול?

קנייה ומכירה של נכס חדש מהווה תהליך מורכב שדורש מקצועיות בלוחות הזמנים, בבירוקרטיה ובמימון העסקה, אי לכך חשוב להקפיד על ההיבטים השונים ולתכנן היטב מראש.

שמאות מקדימה משמשת ככלי נהדר לתכנון סכומי הכספים המתאפשרים בעסקה, שכן נעדיף להימנע ממצב שבו נצטרך להשלים הון עצמי שלא תוכנן מראש או שאין באפשרותנו להשיגו.

חשוב לציין כי בהלוואת גישור ישנו החזר חודשי על הריבית בלבד, כך שקרן המשכנתא תיפרע בבת אחת בתום תקופת הגישור, אי לכך יש להימנע מתשלומים חודשיים שמעבר ליכולת הלווים.

כתיבת תגובה