אם הגעתם למחשבון המשכנתא שלנו, זה כנראה סימן שאתם בדרך להיכנס לתהליך מורכב אבל משמח בחייכם – לקיחת משכנתה לפני רכישה של נכס, או מחזור משכנתא לצורך שיפור התנאים והתאמתם לרמת חייכם הנוכחית.

מחשבון משכנתא

מדריך זה נועד לעזור לכם להשתמש במחשבון המשכנתא שלנו בקלות וביעילות. בנוסף לזה אנחנו נותנים פה מידע חשוב מהניסיון שלנו כיועצי משכנתאות שיעזור לכם מאוד בתהליך לקיחת המשכנתא.

מומלץ לקרוא את הכתבה במלואה – רוב הסיכויים שזה ישתלם לכם מאוד.

מהו מחשבון משכנתא?

חשוב שתבינו מה המחשבון יכול לעשות בשבילכם, ומה לא.

מחשבון משכנתא הוא כלי אנליטי המאפשר לכם לעשות חישוב משכנתא של ההחזר החודשי של המשכנתא לאורך חייה.

המחשבון עושה את החישוב על ידי שילוב הנתונים שהוזנו בו – שהם תמהיל המשכנתא הרצון שאתם רוצים לקבל.
 

למרות שמדובר בכלי מאוד שימושי – הוא מהווה רק חלקיק קטן מהעבודה על תיק המשכנתה שלכם.

תוכלו להעזר בו כדי לבנות תמהיל טוב למשכנתה למספר שנים, אבל הוא לא יכול להחליף עבודה מקצועית של יועץ משכנתאות.

מהו מחשבון משכנתא?

כחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל, אנו נתקלים מקרים רבים בהם אנשים מתבססים לחלוטין על מחשבון משכנתא כדי לבנות את התיק שלהם.

מי שעושה כך ולא לוקח יועץ משכנתאות, עלול להפסיד בטווח הארוך עשרות אלפי שקלים על דברים אשר יכלו להוזיל את המשכנתא משמעותית.

דוגמה אחת לטעות שכזו היא אי תכנון המשכנתא עם פתחים למחזורים עתידיים. ניתן להשיג מסלולים עם ריביות טובות וזולות, שמצד שני יהיו עם עמלות פרעון גבוהות שיקשו על מחזור המשכנתה בעתיד.

יועץ משכנתאות מוודא שהתיק המוגש יהיה תקף גם לטווח הארוך, וגם יתאפשר למחזר את התיק בקלות תוך מספר שנים לקבלת תנאי משכנתה טובים יותר.

בנוסף, יועץ משכנתאות מתאים את תיק המשכנתה לצרכיכם ולאינטרסים שלכם בלבד, כך שתוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים לאורך המון זמן קדימה – בלי להדחק לפינות לא נעימות.

למה צריך להשתמש במחשבון משכתא?

הסיבה העיקרית להשתמש בכלי הנהדר הזה היא שהוא פשוט חוסך לנו זמן.

 הוא מאפשר לנו להזין את הנתונים בקלות וביעילות, בצורה שחושפת בפנינו תמונה יותר ברורה של המשכנתא שלנו.

מחשבון משכנתא הופך נתונים חסרי צורה כמו מסלולים, ריביות ותקופות לנתונים מוחשיים כמו תשלום ריבית משכנתא בחודש הראשון, תשלום בשיא התקופה, כמה אנחנו משלמים מהקרן כל חודש וכו'.

למה צריך להשתמש במחשבון משכתא?

בנוסף, אנחנו יכולים באמצעות המחשבון לגשת לנתונים אלה באופן ויזואלי עם גרפים – מה שמקל עוד יותר על ההבנה שלנו של המשכנתא, עם מבט מקיף לאורך שנותיה.

מחשבון משכתא הוא כלי שנועד להקל עלינו ולחסוך לנו זמן, וזה בדיוק מה שהוא עושה.

איך מחשבון המשכנת שלנו עובד?

נסדר לכם את השימוש במחשבון לשלבים פשוטים:

 1. השאירו את כל לוחות הסילוקין של המסלולים על לוח סילוקין "שפיצר". לוח סילוקין זה יאפשר לכם לקצר את אורך חיי המשכנתא, ובכך לשפר את הריביות במסלולים.
  החיסכון הכללי עשוי להיות עשרות ומאות אלפי שקלים לאורך כל התקופה.
 2. הזינו את המסלולים הרצויים. ניתן לבחור בין מסלול פריים, מלווה קצר מועד, משתנה לא צמודה כל 5 שנים, משתנה צמודה כל 5 שנים, קבועה לא צמודה, קבועה צמודה, זכאות, צמודה לדולר וצמודה ליורו.
  ניתן להוסיף מסלולים על ידי לחיצה על כפתור "מסלול נוסף", או למחוק מסלולים על ידי לחיצה על כפתור ה-X משמאל לנתונים של המסלול.
 3. הזינו את הסכום של המסלול, התקופה (בשנים) וגובה הריבית הרצוי במסלול זה.
 4. מחשבון משכנתא מחשב לכם אוטומטית את ההחזר הראשון, את ההחזר הגבוה ביותר (החזר בשיא), עלות כוללת – כלומר מה שתשלמו לאורך כל התקופה, תשלום ריבית בהחזר הראשון, וסילוק הקרן בהחזר הראשון.
  המחשבון גם יציג תרשים של לוח הסילוקין של ההלוואה לנוחיותכם.
 5. נסו לשחק עם תמהיל המשכנתה עד שתשיגו תמהיל שתוכלו לשלם ביציבות לאורך חיי המשכנתא כולה
 6. ברגע שתגיעו לתמהיל טוב, שמרו אותו בצד וצרו אחד חדש. השוו את התמהיל לתמהילים אחרים כדי לקבל אינדיקציה אמיתית להשוואה.

במידה ואתם מזינים תמהיל משכנתא שקיבלתם מהבנק באישור העקרוני, ככל הנראה לא תוכלו להבין באמת מהי המשמעות של כל הנתונים – גם כאשר תשתמשו במחשבון משכנתא.

המלצתנו היא להעביר את האישור שקיבלתם ליועץ משכנתאות לצורך בחינה מקצועית שלאחריה תוכלו לדעת בדיוק מהי המשמעות של כל שורה באישור, וכיצד תוכלו לשפר את ההצעה.

יועץ משכנתאות
אפיק לגזיאל, יועץ משכנתאות

כפי שאתם מבינים, מחשבון משכנת הוא כלי מקצועי שהשימוש המיטבי בו יעשה בידי יועץ משכנתאות שיודע מראש מהם התנאים הכי טובים שתוכלו להשיג, בנוסף להתאמה ברורה של תכנית המשכנתא לחייכם העתידיים – גם חמש, עשר ושלושים שנה קדימה.

מחשבון משכנתא בזמן קורונה

בתקופה מאתגרת כמו התקופה האחרונה, כלים אנליטיים כמו מחשבוני משכנתא לא יעזרו לכם מספיק כדי להגיע למשכנתא המשתלמת ביותר בשבילכם – עם התכנון הכלכלי הכי מפורט ונכון לאורך הזמן.

אבל הסיבה המרכזית שכדאי לכם לקחת יועץ משכנתאות היא אחרת לגמרי – והיא קשורה לליווי הצמוד של יועץ בתוך עסקת המשכנתא שלכם, ולכוח הקנייה שלו.

כידוע לכם, מכירה סיטונאית  (כלומר – בכמויות גדולות, בעיקר לעסקים) היא משמעותית זולה יותר ממכירה קמעונאית (בכמויות קטנות, בעיקר לאנשים פרטיים).

אותו הדבר קורה בעולם המשכנתאות!

ככל שליועץ שלכם יש כוח קנייה גדול יותר בבנקים, ככה הבנק ממהר לתת לו תנאי משכנתה טובים יותר.

הבנק רוצה שאותו יועץ ימשיך להזרים לקוחות לבנק, ולכן יתגמש בהנחות בפתיחת תיק, יאשר את התיקים מהר יותר ויהיה זמין הרבה יותר כדי שהלקוחות שלכם יהיו מרוצים מאוד מהשירות שלכם ושל הבנק.

חושבים על הקפאת משכנתא?

מחשבון משכנתא בזמן קורונה

לכן כשמדובר בכוח קנייה, אנחנו הכתובת המדוייקת בשבילכם.

כחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל, אנחנו בנינו ושכללנו מערכת שלמה במטרה אחת בלבד – להשיג את המשכנתא המשתלמת ביותר עבור לקוחותינו, בלי שהם ישקיעו אף מאמץ מיותר.

כיום אנחנו מטפלים בהצלחה במעל 1,000 תיקי משכנתא כל שנה, מה שמאפשר לנו להשיג תנאים פנומנליים ללקוחותינו – כי הבנקים באים לקראתנו יותר מכל יועץ אחר.

במידה ואתם מעוניינים לקחת משכנתא ולהעזר ביועץ, אתם מוזמנים מאוד להשאיר לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם.

לקבלת ההצעה המתאימה ביותר עבורכם, השאירו פרטים או התקשרו 5471*

רוצים בכל זאת לעשות את התהליך לבד?

אם אתם רואים משכנתא כתהליך טוב ומשמח בחיים ומוכנים להשקיע מזמנכם כדי ללמוד אותו לעומק, יכול להיות שהכיוון הטוב יותר בשבילכם הוא קורס משכנתא.

קורס משכנתאות

קורס יעוץ משכנתאות מתאים לאנשים שרוצים לבנות את המשכנתא שלהם ולהחזיק ביכולת למחזר אותה לאורך השנים בצורה מושכלת ונכונה, לצד למידת מקצוע אשר עשוי להניב הכנסה משמעותית.

מה לומדים בקורס ייעוץ משכנתאות?

 • תלמדו לנתח, להבין ולבנות משכנתאות שיעוררו קנאה בסביבה שלכם ושל לקוחותיכם
 • תלמדו לנצח את הבנקים במשא ומתן תוך כדי חיזוק הקשר ביניכם לטווח הארוך
 • תלמדו לבנות עסק עוצמתי ויציב בייעוץ משכנתאות – גם בתקופה של אי ודאות כלכלית
 • תלמדו כיצד אתם הולכים לצמוח כמותג כך שתשקיעו פחות זמן בגיוס לקוחות כי הם יהיו אלה שיחפשו אתכם
 • תלמדו לארגן את המשימות שלכם בצורה המיטבית כך שתוכלו להספיק לעבוד על מקסימום תיקים במינימום זמן

קורס יועצי משכנתאות שלנו בנוי כך שגם אתם תוכלו לעסוק במקצוע שאנחנו כל כך אוהבים – יעוץ משכנתאות.

לכן אנחנו מעניקים לתלמידים שלנו ליווי מאוד עשיר ומעמיק שמביא את רמת הידע שלהם לפועל.

תלמידי ובוגרי ההכשרה מקבלים ליווי לאורך כל הדרך, ויש להם מענה לכל שאלה, ייעוץ או ליווי שהם צריכים.

בזכות הליווי המעמיק הזה, התלמידים שלנו סוגרים את העסקה הראשונה שלהם כבר בחודש הראשון לאחר סיום ההכשרה במסלולים אקדמי.

כל הבוגרים מקבלים תעודת יועץ משכנתאות מוסמך מטעם חברת מסלולים.

התעודה תקפה בכל המוסדות הרלוונטיים – כולל משרד העבודה ומס הכנסה, ומהווה הוכחת הסמכה מקצועית מטעם חברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל.

הלימודים אצלינו מבוססים על נסיון גדל ומתפתח של אלפי תיקי המשכנתה שטיפלנו בהם עד עכשיו – ולכן גם היועצים שלנו בחברה משתמשים בידע של הקורס הזה ברמה היום יומית כדי לתת ללקוחותיהם את תנאי המשכנתה הטובים ביותר.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום כדי לשמוע עוד על ההכשרה שלנו.

לפרטים נוספים על ההכשרה, השאירו פרטים כאן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם כדי להסביר על כל מה שהכי רלוונטי במיוחד בשבילכם.

לקבלת ההצעה המתאימה ביותר עבורכם, השאירו פרטים או התקשרו 5471*

כתיבת תגובה