• קטגוריה:משכנתא

כל מי שמעוניין לרכוש דירה חייב לבצע הערכת שמאי לדירה, במטרה לוודא כי המחיר המוצע על ידי המוכרים אכן הגיוני ותואם את הערכת השמאי. כמובן שגם מי שעומד למכור את הדירה שלו, בוחר לא פעם להיעזר בשירותיו של שמאי מקצועי, על מנת לקבל מושג לגבי השווי הריאלי של הדירה. מעבר לכך, הערכת שמאי לדירה נדרשת לצורך פתיחת תיק משכנתא, מאחר והבנק מחייב את הרוכשים לבצע הערכת שמאי, כתנאי לקבלת המשכנתא.

חשוב לבחור למשימה שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי, שיקפיד לספק לכם דוח מפורט בסיום הבדיקה. במהלך הבדיקה יש צורך לבחון לעומק מגוון רחב של פרמטרים שונים, כולל בחינה מעמיקה של היתרי בנייה, חריגות בניה, רישום זכויות הדירה בטאבו, עיקולים, שעבודים ועוד.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי לקיחת משכנתא, כולל סיוע בתחום של הערכת שמאי לדירה. אנו מתמחים בתחום ומכירים לעומק את כל הדקויות והניואנסים השונים, דבר שמאפשר לנו לספק לכם את הייעוץ המקצועי והאיכותי ביותר. אנו נשמח להפוך את תהליך המשכנתא ואת כל הכלול בו לפשוט ומהיר יותר, מאחר ואנו מקפידים על שירות ברמה הגבוהה ביותר, תוך כדי שקיפות מידע ואחריות לתוצאות.

תוכן עניינים:

הערכת שמאי לדירה - מה חשוב לדעת

הערכת שמאי לדירה – מה משפיע על הערכת שווי הנכס?

ישנם לא מעט פרמטרים שונים, המשפיעים על ערך הנכס שלכם. שמאי מנוסה ומקצועי יקפיד לבצע הערכה יסודית ומקיפה, במטרה לספק לכם את ההערכה המדויקת ביותר. תפקידו של השמאי כולל בדיקה של זכויות הבנייה הקיימות בנכס, בדיקה של שטח הדירה ובדיקה של המצב התחזוקתי של הנכס עצמו ושל כל מבנה המגורים.

מעבר לכך, השמאי אמור לוודא כי ישנה התאמה מלאה בין היתרי הבנייה לבין הבנייה בפועל ולבחון את הימצאותם של מפגעים סביבתיים שונים, כגון אנטנות סלולריות, מוקדי רעש ומוקדי זיהום. בנוסף לכך, השמאי אמור לבחון את עלויות המיסוי וההיטלים השונים, הקשורים לרכישת הדירה, כולל מס רכישה ומס שבח. כל הגורמים האלו משפיעים על הערכת שווי הנכס ומספקים הן למוכר והן לרוכש הדירה, תמונה מלאה וברורה יותר של הנכס.

הערכת שמאי לדירה - מה חשוב לדעת

הערכת שמאי לדירה – האם לבחור בשמאי פרטי או שמאי מטעם הבנק?

כל מי שמעוניין לפתוח תיק משכנתא מגלה היא הוא זקוק להערכת שמאי לדירה העתידית שלו. בשלב הזה ניתן לבחור בין שמאי פרטי לבין שמאי המגיע מטעם הבנק. כמובן ששמאי פרטי יהיה יקר יותר, מאשר שמאי המגיע מטעם הבנק, מאחר והבנק מסבסד את שירותיו.

עם זאת, יש לזכור כי שמאי מטעם הבנק נוטה לא פעם להעריך את שווי הדירה נמוך יותר, מאשר שמאי פרטי. מאחר והדירה משמשת לצורך כיסוי חוב, הבנק ירצה להבטיח מכירה מהירה של הדירה במקרים של בעיות בתשלום המשכנתא. שמאי מטעם הבנק נוטה לבצע הערכה מהירה ותמציתית יותר, כאשר שווי הנכס עלול להיות נמוך ב- 10% מהערך הניתן על ידי שמאי פרטי.

לכן ההמלצה הכללית היא לא לנסות לחסוך כמה שקלים, אלא לבחור מראש בשמאי פרטי, שיוכל לספק לכם הערכה מדויקת לשווי הנכס.

לסיכום, חשוב להדגיש את בחירת השמאי המתאים ביותר למשימה, מאחר ורק שמאי מקצועי ומנוסה יוכל לספק לכם הערכה מדויקת ומקיפה. השמאי חייב להתייחס למגוון רחב של אלמנטים שונים, כולל אספקטים הנדסיים, משפטיים ותכנוניים של הנכס. לכן מומלץ לבחור בשמאי פרטי ולא להסתמך על שמאי מטעם הבנק, אשר מספק לרוב הערכה פחות מקיפה.

אנו בחברת מסלולים נשמח לספק לכם ייעוץ ומידע לגבי הערכת שמאי לדירה. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

כתיבת תגובה