ראשית, עלינו להבין מהן בכלל הלוואות גישור. הלוואת גישור נועדה לפתור בעיה כאשר אדם מתכנן לרכוש דירה אולם עדיין לא מכר את דירתו. מדובר במצב בו כספי הדירה הנמכרת אמורים לשמש לקניית הדירה החדשה. בעבר היה מצב בשוק הדירות בו אנשים ראשית רכשו דירה ורק אחר כך מכרו. זה היה בעיקר בתקופות בהן מחירי הדירות כל הזמן עלו, והם רצו להרוויח מחיר רכישה כדאי. היום המצב הוא הפוך, אנשים ראשית מוכרים את הדירה שלהם, וקונים את הדירה החדשה רק לאחר מכן.

הלוואת גישור ששמה הנוסף הנה הלוואה הנלקחת לתקופה קצרה בין 2-3 שנים. התחשיב הוא שבתקופת זמן זו ישלם הלווה רק את הריבית ולבסוף את כל הסכום המקורי של הקרן, כולל את המדד שהצטבר אם הקרן צמודה אליו.

תוכן עניינים:

הלוואת גישור

לא לוקחים הלוואת גישור בלי יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות הוא בדיוק הכתובת, לא רק למשכנתא לרכישת דירה אלא גם להלוואת גישור. הלוואה זו תאפשר לכם לרכוש את דירת החלומות שלכם, במחיר משתלם, לפני שמכרתם את דירתכם.

הלוואת גישור ניתנת בדרך כלל באמצעות משכון הדירה שלנו לתקופת זמן מסוימת. תקופת זמן זו תאפשר לנו למכור את דירתנו למרבה במחיר, בינתיים לשלם כאמור רק את הריבית ובסוף את הקרן. אם אדם מצא דירה שהוא מאוד רוצה לרכוש, שמתאימה למשפחה שלו מכל הבחינות, זה מה שהוא יעשה. הוא ייקח הלוואת גישור אשר תאפשר לו לבצע את העסקה. 

הוא יוכל לשלם את המקדמה שהוא אמור לשלם, וגם אם יאחר למכור את דירתו, תמיד יוכל להגדיל את סכום הלוואת הגישור.

כמה ריבית תשלמו על הלוואת גישור?

כמו שכבר הבנו שלא כדאי לנו לקחת משכנתא בלי להתייעץ עם יועץ משכנתאותגם בתחום של הלוואת גישור מומלץ לעשות זאת רק באמצעות יועץ משכנתאות. מסתבר שהריבית על המשכנתאות היא לא דברי אלוהים חיים. 

יועצי המשכנתאות הם אלה שמכירים את השוק, את הריביות ואת המדיניות של כל הבנקים. הם אלה שיוכלו להשיג לכם משכנתאות משתלמות וגם הלוואות גישור בריביות יותר טובות ממה שתוכלו להשיג לבד.

הלוואה זו בדרך כלל ניתנת בריבית יותר גבוהה מאשר הריביות של משכנתאות רגילות.  במרבית המקרים לא ניתן לקבל הלוואת גישור לתקופה יותר ארוכה מאשר שנתיים שלוש.

יועץ המשכנתאות שלכם יוכל להמליץ לכם מהו המסלול המועדף בו רצוי לקחת את ההלוואה. 

יש נטייה לא להמליץ על הלוואה במסלול צמוד מדד, כדי שבסוף סכום הקרן לא “יתנפח” לממדים גבוהים, אלא אם כן יש ריבית גבוהה על הלוואה בלתי צמודה.

הלוואת גישור עם יועץ משכנתאות

מה קורה עם משלמים הלוואת בלון לפני זמן הפירעון?

אחד המושגים שאתם לא מכירים אבל יועץ המשכנתאות שלכם מכיר הוא המונח “קנס משכנתא”. פירושו של קנס משכנתא הוא- עמלה על פירעון מוקדם של הלוואה.

אחת השאלות שתשאלו יועץ משכנתאות פרטי היא, מה יקרה אם יום אחד תקבלו פתאום סכום כסף מסוים ביד, ותרצו לפרוע את הלוואת הגישור שלקחתם, משום שבדרך כלל על פירעון מוקדם של משכנתא משלמים קנס. הקנס כולל עמלה תפעולית, עמלה על אי הודעה מראש (במקרה של הודעה מוקדמת של 10 ימים לא תשלמו את הקנס על אי הודעה מראש).

במקרה של הלוואת גישור, מוטב פשוט להודיע 10 ימים מראש ואם לא תודיעו תשלמו מקסימום 0.3% מהקרן. הלוואת גישור היא הדרך היחידה לעתים לרכוש דירה חדשה, ושלא כבעבר לא לסמוך על המכירה. כך ניתן לרכוש דירה במחיר כדאי לפני שהמחירים יעלו.

כתיבת תגובה