• קטגוריה:משכנתא

כל אחד היה רוצה להוזיל ככל הניתן את עלות ההחזר החודשי של המשכנתא, מאחר ואין שום סיבה לשלם סכומי כסף מיותרים על בסיס חודשי. ניתן היום למצוא לא מעט דרכים שונות להוזיל את עלות ההחזר החודשי, כאשר מחזור משכנתא נחשבת לדרך הפופולארית והידועה ביותר. מדובר על דרך יעילה ופשוטה יחסית, אך חשוב לדעת כיצד לבצע נכון את כל התהליך. 

אנו בחברת מסלולים נשמח לספק לכם יועץ פיננסי מנוסה ומקצועי, שישמח לסייע וללוות אתכם לכל אורך הדרך. באמצעות ייעוץ אישי ניתן להבין האם מחזור משכנתא יכול להתאים לצרכים הייחודיים שלכם, מאחר וביצוע נכון של התהליך יכול לחסוך לכם סכומי כסף עצומים. אנו מחויבים לכללי אמון הציבור ואנו מקפידים על הסטנדרט הגבוה ביותר, כולל הגינות, אמינות ושקיפות מלאה, לצד יחס אישי ומקצועי לכל אורך הדרך.

תוכן עניינים:

מחזור משכנתא - מתי כן מתי לא ואיך לעשות את זה בצורה בטוחה?

מחזור משכנתא – כל מה שצריך לדעת בנושא

מחזור משכנתא מהווה את אחת הפעולות הנפוצות ביותר, שניתן לבצע לצורך הפחתת העלויות של ההחזר החודשי. מדובר על פעולה המאפשרת להתאים את עלות ההחזר החודשי למצב הכלכלי שלכם ולתנאי השוק הנוכחיים. המשמעות הטכנית של הליך מחזור משכנתא היא סגירת המשכנתא הקיימת ולקיחה של משכנתא חדשה, בעלת תנאים אופטימליים יותר. עם זאת, יש לזכור כי מי שיבחר לבצע את התהליך ללא יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה, עלול למצוא את עצמו עם משכנתא בעלת תנאים פחות טובים ופחות משתלמים. לכן חשוב לא לוותר על שירותיו של יועץ משכנתא ברמה הגבוהה ביותר, מאחר ומדובר על איש מקצוע שתפקידו לדאוג אך ורק לאינטרסים האישיים שלכם. לעומת יועץ המשכנתא של הבנק, שדואג בעיקר לאינטרסים של הבנק, יועץ פרטי ידאג לספק לכם את המשכנתא האופטימלית ביותר עבורכם.

 

מתי כדאי לשקול מחזור משכנתא?

ברמה העקרונית, ניתן לשקול ביצוע של מחזור משכנתא, במידה ומתרחש שינוי מהותי במצב השוק או לחילופין, במצב הכלכלי שלכם. יש לזכור כי הלוואת משכנתא נפרשת על פני שנים ארוכות, לכן ייתכן כי לאחר מספר שנים עלות ההחזר החודשי לא תתאים לסגנון החיים או למצב הפיננסי שלכם. לכן במקרים מסוג זה, כדאי לשקול את האופציה של מחזור משכנתא, במטרה להבטיח לעצמכם עמידה בתשלומים החודשיים, ללא שום צורך בלחץ כלכלי. כמו כן, במקרים של שינויים משמעותיים בשוק הפיננסי, כמו למשל במקרה של ירידה תלולה של הריבית במשק, ניתן לשקול מחזור משכנתא. הדבר נכון גם במידה ותרצו לשנות את מסלול המשכנתא הראשוני שבו בחרתם, מאחר ומסלולים אחרים יכולים להיות משתלמים יותר עבורכם.

מחזור משכנתא

פרטים טכניים לגבי מחזור משכנתא

ניתן היום למחזר משכנתא בכל בנק, ללא שום קשר לבנק שבו לקחתם את המשכנתא הראשונית. עם זאת, יש לזכור כי הדבר כרוך בעלויות שונות, לכן כדאי לקחת זאת בחשבון. כמו כן, חשוב לזכור כי מחזור משכנתא כרוכה בתשלום עמלת פירעון מוקדם של המשכנתא, לכן חשוב לקבל מהבנק את המידע המדויק, בנוגע לסוג העמלות והקנסות שתצטרכו לשלם. ברוב הפעמים מדובר על עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלה תפעולית במחזור משכנתא, עמלת היוון בגין הפרשי ריבית, עמלת מדד ממוצע ועמלת הפרשי שער. לכן חשוב להבין את המשמעות הכלכלית של המהלך ולחשב את הכדאיות שלו.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע לכם לבצע מחזור משכנתא בצורה היעילה והמשתלמת ביותר עבורכם. צוות יועצי המשכנתא שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולספק ליווי אישי לכל אורך הדרך, כולל ניהול משא ומתן מול הבנקים. לפרטים נוספים, צרו קשר.

כתיבת תגובה