• קטגוריה:משכנתא

כל תושב חוזר יודע כי קבלת משכנתא לצורך רכישת דירה, עלולה להתגלות כמשימה מורכבת ולא פשוטה במיוחד. הדבר נכון במיוחד במקרים של תושבים חוזרים, המוגדרים עדיין כתושבי חוץ. רוב הבנקים יבחרו שלא לתת משכנתא לכל אדם המוגדר בתור תושב חוץ, מאחר וישנו קושי לקבל גישה לכל הנתונים הפיננסיים שלו. יש לזכור כי על מנת לתת משכנתא הבנקים חייבים לבצע בדיקה מעמיקה של המצב הפיננסי של המבקש, כולל גישה פתוחה לכל החשבונות ולכל החסכונות שלו. אך כאשר מדובר על תושב חוזר, הבנק אינו מודע לגובה ההכנסות ולכלל הכספים המצויים בידו, ולכן ישנו קושי להעניק לו משכנתא. 

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי משכנתא לתושב חוזר. החברה שלנו חרטה על דגלה את המטרה להפוך את תהליך המשכנתא לפשוט ולנגיש יותר.

תוכן עניינים:

משכנתא לתושב חוזר

משכנתא לתושב חוזר – דגשים ששווה להכיר מראש

קודם כל, חשוב להבין את ההבדל בין תושב חוץ לבין תושב חוזר. תושב חוץ הינו כל ישראלי שעבר להתגורר בחו”ל ואיבד את מעמדו כתושב מדינת ישראל. מדובר על אנשים שהעבירו את מרכז חייהם לחו”ל מבחינת רשות המיסים. ישנם חוקים ותקנות ברורים לגבי וויתור על אזרחות, כמו למשל שהייה של לפחות 183 ימים בחו”ל במהלך שנת המס האחרונה. לעומת זאת, תושב חוזר הינו תושב חוץ שהחליט לחזור לארץ ולהעביר לכאן את מרכז החיים שלו. מבחינה עקרונית, הליך קבלת משכנתא לתושב חוזר אינו אמור להיות שונה, מזה של תושב רגיל. לעומת תושב חוץ, שנאלץ לעבור תהליך ארוך ומייגע, הכולל הוכחות לכוונתו לנהל את מרכז חייו בארץ. המדינה מספקת מגוון רחב של הטבות לתושבים חוזרים, אך משכנתא אינה נחשבת לאחת מהן. עם זאת, כל תושב חוזר זכאי לקבל הלוואה בסכום של עד 100 אלף ₪ ממשרד הקליטה, לצורך פיתוח עסקי, כמו גם האפשרות לקבל משכנתא בתנאים של הלוואת זכאות.

מה חשוב לדעת לגבי הליך משכנתא לתושב חוזר?

כל תושב חוזר זכאי להגיש בקשה למשכנתא בתנאים של הלוואת זכאות ממשרד השיכון, בדיוק כמו כל תושב ישראלי. במידה והבקשה תאושר, הוא יוכל לקבל משכנתא בתנאי ריבית ובתנאי החזר מועדפים. הבקשה נבדקת בהתאם למספר קריטריונים מרכזיים, כגון גיל המבקש, כמות הילדים שלו, מספר האחים או האחיות שלו, מספר שנות הנישואים שלו והאם הוא שירת בצבא או עשה שירות לאומי. כדאי לציין כי במידה ומדובר על אזור בארץ הנחשב לבעל עדיפות לאומית, התושב החוזר יוכל לקבל תוספת לזכאותו ואף ליהנות ממענק נלווה.

עם זאת, חשוב לדעת כי הסכום המקסימלי לקבלת משכנתא בתנאי זכאות אינו מספיק לרוב לרכישת דירה, לכן יש צורך להוסיף לכך גם משכנתא רגילה.

משכנתא לתושב חוזר

כיצד לבחור משכנתא לתושב חוזר?

משרד הקליטה הגדיר קריטריונים ברורים, הקובעים מיהו תושב חוזר לצורך קבלת משכנתא בתנאי הלוואת זכאות. למשל, התושב החוזר חייב להיות מעל גיל 17, ששהה בחו”ל 24 חודשים ברצף. ישנם כמובן תקנות עבור מקרים חריגים, כגון יזמים, אנשי עסקים, אנשי מדע וכדומה. בכל מקרה, על מנת לקבל משכנתא בתנאים אטרקטיביים, מומלץ לבצע סקר שוק רחב ולפנות לכל גופי המימון, על מנת לבדוק את האופציות העומדות לרשותכם. כדאי להשוות בין תמהילי המשכנתא השונים, לבחון תנאי ריבית והחזר וכמובן להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, על מנת לפשט את התהליך ולהפחית את הוצאות המשכנתא.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע ולייעץ לכם בתהליך קבלת משכנתא לתושב חוזר. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מנס פידלמן

    טוב

כתיבת תגובה