• קטגוריה:משכנתא

כל מי שמעוניין לקחת משכנתא בארץ, חייב לעשות לעצמו ביטוח משכנתא, המורכב מביטוח על הנכס בשילוב עם ביטוח חיים. מדובר על תנאי הכרחי, שבלעדיו לא ניתן לקבל זכאות למשכנתא. יש לזכור כי משכנתא הינה למעשה הלוואה על סכום גבוה במיוחד, המתפרשת על פני כ- 30 שנה. לכן אין זה מפתיע כי הבנקים רוצים להיות מכוסים מכל הכיוונים. עם זאת, כדאי לזכור כי מטרתו של ביטוח משכנתא היא גם לספק שקט נפשי לבעל הנכס, מאחר ובמידה וייגרם נזק משמעותי לנכס, חברת הביטוח תישא ברוב ההוצאות. 

אנו בחברת מסלולים מתמחים בתחום המשכנתא ומציעים ייעוץ מקצועי ומנוסה בתחום של ביטוח חיים למשכנתא. אנו נשמח לסייע לכם להבין את כל הניואנסים השונים, הקשורים לביטוח חיים וביטוח נכס, במטרה להבטיח לכם את תנאי הפוליסה המשתלמים ביותר.

תוכן עניינים:

למה חשוב לעשות ביטוח חיים כשלוקחים משכנתא?

החשיבות של ביטוח חיים כשלוקחים משכנתא – נקודות חשובות שכדאי להכיר

קודם כל, יש להבין כי המטרה הראשונית של ביטוח החיים, היא לכסות את הבנק, במידה והלווה הלך לעולמו או לחילופין, במקרים בהם הלווה אינו מסוגל לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים. יש לזכור כי מאחר ומדובר על סכומי כסף עצומים, אף בנק לא יהיה מוכן להסתכן, ולכן התנאי לקבלת משכנתא היא ביטוח חיים וביטוח נכס.

אך חשוב לדעת כי פוליסת ביטוח חיים למשכנתא אינה תחליף לביטוח חיים רגיל, מאחר ובעוד שבפוליסה הרגילה המטרה היא להבטיח כי המשפחה של הנפטר תקבל את הכספים וההטבות במקרה של מוות, המטרה של פוליסת ביטוח החיים למשכנתא, היא לוודא כי הבנק יקבל את הכספים המגיעים לו.

לכן חשוב תמיד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מיומן ומקצועי, המתמחה בתחום ומבין את כל הניואנסים השונים.

ביטוח חיים למשכנתא – דגשים חיוניים

חשוב לדעת כי על מנת לעשות ביטוח חיים למשכנתא, יש צורך לעבור תחקיר מקיף של חברת הביטוח, הכולל עשרות אם לא מאות שאלות אישיות וחודרניות. המטרה של חברת הביטוח היא להבין את המצב הרפואי של המבוטח, על מנת להציע לו את הפוליסה המתאימה ביותר עבורו. לכן שאלות אלו יכללו לרוב שאלות לגבי המצב הבריאותי של המבוטח, ניתוחים וטיפולים רפואיים שהוא עבר, סגנון חיים וכדומה. חשוב להדגיש כי אסור בשום אופן לשקר בשאלות מסוג זה, מאחר ובמקרה של מוות, חברת הביטוח רשאית שלא לשלם את הפיצויים הנדרשים, במידה ויתגלה כי המבוטח שיקר לגבי המצב הרפואי שלו.

מעבר לכך, חשוב במיוחד לקרוא את כל התנאים של הפוליסה ולוודא כי הם מתאימים למצב הרפואי שלכם. מעבר לכך, יש לתת את הדעת לגבי גובה הפרמיה החודשית, מאחר ופרמיה גבוהה מידי עלולה להכביד על ההוצאות החודשיות ולהפחית מהכדאיות של הביטוח.

לכן חשוב לבקש מראש את לוח התשלומים, על מנת להבין את גובה הפרמיה לכל אורך התקופה, מאחר ומחיר הפרמיה עלול להשתנות בצורה דרסטית עם השנים. כמו כן, במקרים חריגים בהם ביטוח החיים יקר במיוחד (800 ₪ בחודש ויותר), ניתן לבקש החרגה מביטוח החיים על מנת להוזיל עלויות.

כיצד לעשות ביטוח חיים למשכנתא?

החוכמה היא לעשות את ביטוח החיים אך ורק בליווי של אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים, המתמחים בתחום. יש לזכור כי זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם שקט נפשי ושנת לילה טובה יותר. הדבר נכון במיוחד, כאשר אחד מבני הזוג סובל מבעיות רפואיות או מחלות כרוניות. רק איש מקצוע מהתחום יוכל לסייע לכם בבחירת פוליסת הביטוח המתאימה ביותר עבורכם.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע לכם בבחירת ביטוח חיים למשכנתא, על מנת לאפשר לכם את היכולת לקחת משכנתא בתנאים הנוחים ביותר. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר עוד היום

כתיבת תגובה