• קטגוריה:משכנתא

אנשים רבים מגלים להפתעתם כי הבנק מסרב לאשר להם משכנתא, דבר שללא ספק עלול לגרום לכל אחד לתחושות קשות ומייאשות במיוחד. יש לזכור כי רוב האנשים אינם מסוגלים היום לרכוש דירה ללא משכנתא, לכן אין מנוס אלא לפנות לאחד הבנקים, על מנת לקבל מימון. הבנק חייב להעריך את רמת הסיכון של הלקוח, לפני שהוא מספק לו סכום כסף משמעותי כל כך. במידה ומדובר על אדם שמתקשה להחזיר הלוואות למשל, חלק מהבנקים יבחרו לסרב לבקשה למשכנתא, בעוד שבנקים אחרים עלולים להציע אך ורק ריביות גבוהות ותנאים פחות אופטימליים. 

לכן אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע ולייעץ לכם, במטרה לאפשר לכל אחד לקבל משכנתא בתנאים האופטימליים ביותר.

תוכן עניינים:

מה עושים במקרה שהבנק מסרב לתת לכם משכנתא

הבנק מסרב לתת לכם משכנתא? יש למי לפנות!

כל מי שהגיע לבנק לצורך קבלת משכנתא ונתקל בסירוב, חייב לזכור כי אין מדובר על גזירה משמיים. באמצעות פניה לחברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, ניתן להבין מהן דרכי הפעולה העומדות לפניכם, במטרה לקבל משכנתא בתנאים המשתלמים ביותר עבורכם. חשוב להבין כי רק חברה מנוסה ומקצועית המתמחה בתחום, תוכל להעניק לכם את הייעוץ, הסיוע והליווי המקצועי ביותר, שיאפשר לכם ליהנות ממשכנתא בתנאים נוחים, לצורך רכישת נכס. כדאי לדעת כי כל בקשה לקבלת משכנתא נבחנת על ידי הבנק בצורה הקפדנית ביותר, תוך כדי התחשבות במגוון רחב של גורמים וקריטריונים שונים. הבנק לוקח בחשבון את גילכם, רמת ההכנסה שלכם, היכולת שלכם לעמוד בתשלומי המשכנתא ועוד. במידה והבנק מאמין כי הסיכון יהיה גבוה מידי, הוא רשאי לסרב לבקשת המשכנתא. אך באמצעות יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, ניתן לשנות לחלוטין את המצב.

סירוב לבקשת משכנתא – מהן הסיבות האפשריות לכך?

הבנקים דוחים מידי יום לא מעט בקשות משכנתא, מאחר והם אינם מעוניינים לקחת סיכונים מיותרים. בדרך כלל, מדובר על אנשים המתקשים להחזיר חובות, או לחילופין, אנשים המחזיקים בחשבונות בנק מעוקלים, תיקי הוצאה לפועל פתוחים או אנשים הנמצאים במהלך הליך פשיטת רגל. ישנם קריטריונים ברורים לסירוב משכנתא, כמו למשל- גיל ורמת הכנסה. הבנק אינו מעוניין להעניק משכנתא לאנשים בעלי יכולת החזר נמוכה, או לחילופין, אנשים המחזיקים בהכנסה לא יציבה. כמו כן, הבנקים אינם אוהבים לאשר משכנתא לאנשים מבוגרים, מהחשש מפני פטירה בטרם סיום תקופת ההלוואה. בנוסף, הבנקים אינם ממהרים לאשר משכנתא לאנשים שחוו קשיים שונים בניהול החשבון שלהם, כמו, במקרים של צ’קים שחזרו, הוראות קבע שלא כובדו וכדומה.

מה עושים במקרה שהבנק מסרב לתת לכם משכנתא

מיהם מסורבי משכנתא ומהן האופציות העומדות לרשותם?

קודם כל, כדאי לציין כי ברוב המקרים אין הבדל משמעותי בין תנאי ההחזר וסוגי המשכנתא עבור כל מי שמעוניין לקחת משכנתא שניה. בחלק מהמקרים, ניתן אף לקבל תנאים מועדפים, מאחר ומדובר על אנשים שכבר הוכיחו את היכולת שלהם לעמוד בהחזרים החודשיים. ההבדלים העיקריים מתמקדים בשיעור המימון ובצורת המיסוי. בנק ישראל קבע כי שיעור המימון במקרים אלו עומד על 50% משווי הנכס, דבר המצריך הון עצמי משמעותי.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע לכם לקבל הלוואת משכנתא בצורה המהירה והפשוטה ביותר. לפרטים נוספים, צרו קשר.

כתיבת תגובה