רבע מיליארד שקל בשנה: סיפור ההצלחה של הקצינים שנטשו את הדיונות בשביל 'להילחם' בבנקים

יתכן מאד שהסיפור הזה יעורר השראה לכל מי שרוצה להקים עסק בנדל"ן, פיננסים או ייעוץ משכנתאות. אם הגעתם לכאן כנראה שמשכנתאות ונדל"ן אלו תחומים שמעניין אתכם ללמוד, להכיר או אפילו לעסוק. מהכתבה הזאת יתכן ותבינו אחת ולתמיד- מה יש בייעוץ משכנתאות שנהיה כל כך פופולרי ורווחי בשנים האחרונות ואיך שני קצינים משוחררים הקימו מערכת שמלמדת אנשים לגשת לבנק בלי טעויות ואף להכניס מכך כסף?

"אחרי שנים של ניסיון השקנו מוצר דיגיטלי מהפכני" גיא פרודניקוב, בעלי החברה צילום: שלומי טובה

מהדיונות אל הבנקים

אני תמיד אזכור את היום ההוא, באמצע שנת 2015, שבוע לאחר שחרורי מקבע שהתחלתי קורס ראשון בנדל”ן והשקעות. הגעתי לכל השיעורים, ירדתי לשטח לחפש נכסים,השקעתי עשרות שעות בלמידה וחיפוש אחר נכס להשקעה, שילמתי כסף למנטורים, נפגשתי עם מתווכים בכל מיני ערים בארץ וחשבתי שתוך כמה חודשים אשקיע את העסקה הראשונה שלי בנדל”ן.

כחלק מהתהליך הגעתי ליועץ משכנתאות באחד הבנקים המוכרים (בחינם לא?), וכשיצאתי ממנו עם אישור עקרוני לסכום שרציתי – הייתי בעננים.

באותו ערב נזכרתי שיש לי חבר מקורס קצינים שפתח עסק של ייעוץ משכנתאות, יצרתי איתו קשר ושלחתי אליו את האישור לבדיקה.

לאחר שבדק אותו הוא התקשר אליי בבהלה ואמר לי “אני מקווה מאד שלא חתמת על הדבר הזה”. מסתבר- על 600 אלף ש”ח שרציתי לקחת מהבנק , הייתי מחזיר מעל 450 אלף ש”ח נוספים לכיס הבנק ב-20 שנים! וואו!

לאחר בנייה של התיק מחדש על ידי החבר-קיבלתי אישור מ-3 בנקים שסך הריביות לא עלה על 200 אלף ש”ח !

שם נפל לי האסימון. ה- 7000 ש”ח ששילמתי לו היו שווים לי 250 אלף ש”ח!

להרשמה

לפרטים נוספים 

דור נוימן במהלך שירותו כמ"פ בסיירת גולני

איך קורס קצינים קשור לעולם המשכנתאות?

בקורס קצינים מלמדים אותך שכאשר אתה יוצא למבצע, אתה נמצא ב”נוהל קרב”: אתה חייב להתכונן אליו ולרדת לכל הפרטים מראש. תחילה אתה מנתח את הקרקע והאויב, לאחר מכן אתה מבין מהי המטרה, מהי המשימה ואיך כל זה משרת את הרעיון המבצעי. אתה יורד לרזולצייה של בניית תכנית שלמה שכוללת את השיטה, לוחות הזמנים, מקרים ותגובות אפשריים, חלוקת משימות בין הכוחות, תחקירים, מודלים, אישור תכניות, ישיבות, אימונים ועוד.

כשהבנתי שלא התכוננתי נכון לפני בחירת המשכנתא לדירה הראשונה שלי, כמו שהייתי רגיל להתכונן כל שבוע למבצעים צבאיים, התחלתי לעשות חישוב מסלול מחדש.

התחלתי לקרוא, לחקור ולשאול שאלות בכל נושא המימון לדירה. נפגשתי עם דור נוימן שהיה אז בתחילת דרכו בעולם המשכנתאות הוא וגיא פרודניקוב – קצין נוסף מחיפה אשר הקימו חברת ייעוץ משכנתאות שעוזרת להמון אנשים לחסוך כסף. 

לפרטים נוספים

להרשמה

בעלי החברה באירוע השקה חגיגי לרגל פתיחת "מסלולים אקדמי"(דור נוימן וגיא פרודניקוב)

כשישבתי עם דור,הוא סיפר לי שכשהוא קנה את הדירה הראשונה תוך כדי שהיה בתפקיד מפקד פלוגה בגולני, הוא לא התעסק במשכנתא של עצמו בכלל, הוא לקח יועץ משכנתאות מומלץ שדאג לו להכל בזמן שהוא מטפס בשלוחות של שטחי האש בארץ. 

כשאמרתי לו איזה מזל “ששלחתי אליכם את האישור לבדוק ולא סגרתי עם הבנקאית” הוא ישב עם חיוך ואמר לי: “הכל בסדר, אתה לא מיוחד,כולם מגיעים לבנק וחושבים שהוא בצד שלהם”.

הוא הסביר לי שמרבית האנשים שוכחים שהבנק הוא עסק (מהמרוויחים ביותר), ולעסק יש אינטרס כלכלי מובהק=למקסם את הרווח של הבנק. כתוצאה מכך יש ניגוד אינטרסים ולכן המשכנתא תמיד תהיה רווחית לבנק, השאלה כמה.

אז הקשר לבה”ד 1 היה לי מאד ברור,אני ודור מתכוננים למבצע מיוחד ומאותו רגע התחלנו “נוהל קרב”, נרד לכל הפרטים שצריך בשביל לבצע אותו בצורה הטובה ביותר.

לפרטים נוספים

להרשמה

ממפקד פלוגה לנהלי קרב מול הבנקים. (דור נוימן)

תואר ראשון בכלכלה מבלי ללמוד על משכנתא

בקורס תורת המימון בתואר הראשון היה לי מרצה מצויין, הבעיה איתו הייתה שהוא היה רץ עם החומר מהר מאד, היה ממש קשה לעקוב, הייתי צריך להגיע הביתה ולעבור שוב על הכל בשביל לפתור את התרגילים. הייתה הרצאה אחת שזכורה לי עד היום שבה עצרתי את המרצה מהריצה שלו. זאת היתה הרצאה על לוחות סילוקין. מבלי להכנס לכל הפרטים המשעממים, הוא הסביר את כל ההיגיון שמאחורי לוח סילוקין, שפיצר, קרן שווה ועוד. לאחר שסיים להסביר ואמר לנו שנתחיל לתרגל על דוגמה של לוח סילוקין בנושא משכנתא ומשם נמשיך לנושא הבא- אגרות חוב. 

פתאום היה לי פלאשבק- נזכרתי בכל תהליך המשכנתא שעברתי ממש מספר חודשים ספורים לפני. עצרתי אותו: ” סליחה אני חייב להבין- זה כל מה שתלמד אותנו בנושא משכנתא?”.

 איך זה הגיוני שכמעט כל מי שיושב בכיתה יצטרך לקחת משכנתא בשביל לרכוש דירה ולא מלמדים אותו איך בונים משכנתא נכונה, איך חוסכים מאות אלפי שקלים, מהם היתרונות של כל מסלול במשכנתא, איך לדעת לנצל את ההטבות של הבנק, איך מאפיינים לווה למשכנתא ועוד.

אז תתפלאו או לא- לא לימדו אותנו יותר על משכנתא. את הסיפור האישי שלי עם המשכנתאות אני המשכתי רק כשנתיים לאחר מכן בשנה האחרונה ללימודי התואר, בקורס ייעוץ משכנתאות שעברתי ב“מסלולים אקדמי”.

לפרטים נוספים

להרשמה

יועצי משכנתאות במסלולים לאחר סיום הכשרתם

לא מזכירים את המילה משכנתא ליד אמא ואבא

אז אחרי שלמדתי את כל נושא המשכנתאות מא’ ועד ת’, אחרי ימים רבים של תרגולים וסימולציות, ימים בהם למדתי איך לוקחים משכנתא X חוסכים ממנה 100 אלף, 200 אלף ואף יותר בריביות, על ידי בנייה נכונה של תמהיל.

למדתי איך מקצרים ב10 שנים משכנתא שפרוסה עד לפנסיה,זאת מבלי לשנות את ההחזר החודשי ומבלי לפגוע באיכות החיים בהווה ועוד ועוד ועוד.

הבנתי שהלקוחות הראשון שלי צריכים להיות הוריי. מאז שאני זוכר את עצמי הם עם משכנתא, ולידם המילה משכנתא מעבירה צמרמורת ותחושות שליליות. כשפניתי אליהם בבקשה לראות את המשכנתא הקיימת על מנת לבדוק האם אפשר לחסוך להם כסף, הם סירבו.

אבל כשאני רוצה משהו, קשה לי לקבל לא. בסוף קיבלתי מהם אישור, פתחתי את המשכנתא ונדהמתי לגלות כמה היא רווחית לבנק. הייתי בשוק מהמצב העגום שנעלם מעיני הוריי. 

אחרי המון עבודה וריצות לבנקים מיחזרתי להורי את המשכנתא, קיצרתי אותה למספר שנים בודדות, חסכתי להם עשרות אלפי שקלים והרגשתי תחושת סיפוק אדירה. 

שלא תבינו לא נכון, הם יכלו להמשיך לחיות עם המשכנתא הקודמת “בשלום”עד שהייתה מסתיימת, הם יכלו להמשיך לשלם את אותם החזר כל חודש, והם מעולם לא היו יודעים שיכלו לחסוך מעל 70 אלף ₪(תקציב לחופשה מדהימה בחו”ל), הם מעולם לא היו יודעים שהם יוכלו לסיים עם המשכנתא עוד לפני הפנסיה. 

תחושת הסיפוק הזאת הייתה שווה הכל! ומשם הדרך לעזרה לעוד אנשים הייתה קצרה, שמתי לי למטרה לעזור לכמה שיותר משפחות לחסוך מקסימום כסף מהמשכנתאות הקיימות על ידי מיחזורים. הבטחתי לעצמי שאדאג לכל אותם זוגות צעירים שרוכשים את דירתם הראשונה ולקיחת משכנתא זרה עבורם, לדאוג שיקבלו את המשכנתא הטובה ביותר והנכונה ביותר עבורם.

לפרטים נוספים

להרשמה

למי זה בכלל רלוונטי?

בהתחלה חשבתי שייעוץ משכנתאות זה כמו להיות עורך דין, אתה לומד את התחום, את החוקים והיסודות, מתמחה בנושא ומתחיל ללוות לקוחות. נדהמתי להבין כמה שייעוץ משכנתאות הוא כלי שצריך להיות בכל בית בישראל: הרי הדירה הראשונה ככל הנראה תהיה ההלוואה הכי גדולה של רוב האנשים,
לקחת מיליון שקלים מהבנק מבלי לדעת מהן האותיות הקטנות זה אבסורד!

אז נכון שהפקידות בבנק נחמדות וחייכניות (לעיתים), אך הן לעולם לא ישבו ויסבירו לך את כל מה שצריך לדעת במשכנתאות. הן במקסימום יקדישו לך שעה בשביל לדחוף לך את האישור שרווחי עבורם.

אז עוצרים הכל ומחשבים מסלול מחדש. זה רלוונטי לכולם- אתם קונים דירה? תלמדו ייעוץ משכנתא עבור עצמכם!  תבינו, עליכם להתכונן היטב ללקיחת ההלוואה הזאת. שום לחץ שבעולם לבחור דירה כזאת או אחרת לא צריך להוביל ולהנחות אתכם, אלא טובת משפחתכם בפן הכלכלי בלבד.
אם הבנקאית הייתה אומר לכם את האמת זה היה נשמע כך: “אז אתם לוקחים מיליון ש”ח וכנראה שתחזירו 2 מיליון ש”ח בסוף ה-30 שנים” או “ההחזר החודשי שלכם הוא 4500 ש”ח ובמשך השנים יטפס עד 7,000 ש”ח” כנראה שהייתם עוצרים ונבהלים- כי מספרים קל יותר להבין.

אז אני אומר לכם חד וחלק: אתם לא ניגשים לבנק בלי שאתם מבינים מהי משכנתא מא’ ועד ת’.

להרשמה

לפרטים נוספים

כנס מחיר למשתכן(דור נוימן)

במה אנחנו שונים?

בנינו קורס דיגיטלי לייעוץ משכנתאות שמתאים לכולם.  הוא זמין, הוא נגיש ותוכלו ללמוד משם בקלילות ובפשטות את הנושא הכל כך חשוב הזה.  תתחילו נוהל קרב ותגיעו לקרב עם כל סל היכולות שקיימות ב2020. התכנים יהיו זמינים לכל החיים ויתעדכנו כל הזמן באופן שוטף, הקורס יכין אתכם לכל סוג משכנתא שאתם מתכננים לקחת.

יש לכם טלפון, אייפד או מחשב? כנראה שכן. פשוט להכנס וללחוץ PLAY על הסרטון הראשון, והשאר כבר יתחיל לרוץ. בנינו שאלות רבות, מבחנים והמון תרגולים. אצלנו הסימולציות ממקרים אמיתיים של תיקי לקוחות שניהלנו בתוך החברה. צריכים תמיכה? גם על זה חשבנו. ישנה קהילת פייסבוק וקבוצת וואצאפ שבה תוכלו לשאול את כל השאלות ולהיעזר בטובי המומחים בחברה, תעזרו בחבריכם לקורס ובבוגרים שכבר הוכשרו.

מלבד המצגות שמונפשות בצורה שנעימה לעין כבר מהשנייה הראשונה חילקנו את הקורס לגורמים קטנים, כך שכל נושא שאתם לא סגורים עליו או שהספקתם לשכוח- תוכלו פשוט לחזור לאותו וידאו וללחוץ PLAY. 

לאלו ממכם שאוהבים לתלות ולמסגר, תקבלו תעודת הסמכה של יועצי משכנתאות. עכשיו נותר לכם להבין למי תייעצו? לעצמכם, לאחרים או שאולי כל התשובות נכונות.

לפרטים נוספים

להרשמה

מלמדים משכנתאות ומייעצים במקביל. (דור נוימן)

אז מה איתי היום?

היום אני מייעץ למעלה מ-20 לקוחות בחודש ובקיא בכל תחומי הנדל”ן, המשכנתאות והמימון. הבנתי שאיכות הייעוץ והשירות שלי היא זאת שתקבע כמה אצמח – מלקוחותי מגיעים לי תמיד עוד לקוחות וככה קהל הלקוחות שלי מתחדש באופן תדיר. עזרה למעל מאה משפחות בשנה מספקת אותי מאד והניסיון אף עזר לי לדאוג פיננסית לקרובים ביותר אליי.

מיועץ מתחיל בחברת “מסלולים – ייעוץ משכנתאות ופיננסים” ומאות לקוחות שליוויתי בשנים האחרונות התפתחתי לתחומים רבים בחברה ותוכלו לשמוע אותי מרצה לכם בקורס ייעוץ המשכנתאות של “מסלולים אקדמי” באון ליין.

להרשמה

אל תיפלו למלכודת האקדמיה

טיפ קטן להתחלה טובה – ללמוד מניסיון של מישהו שמאוד מצליח בתחומו. פעולות כמו: לנסות לבד, לשבור את הראש ולא ללמוד מטעויות והצלחות של אחרים הן פשוט טיפשות ובזבוז זמן משווע. 

קיים היום ברחבי האינטרנט עומס מידע מטורף ואנשים חדשים בתחום טובעים באוקיינוס של מידע בלי לדעת ולהבין מה באמת נכון, עדכני ורלוונטי.

אם אתה קורא את הכתבה הזאת כנראה שאתה מתעניין להצליח בתחום, כנראה כבר ניסית לעבוד בתחום דומה ונכשלת, או שאתה חדש בתחום ואתה מחפש את הדרך האמיתית והנכונה להצלחה שלך.

יתכן אתה לקראת רכישת הדירה הראשונה שלך ואתה בדיוק מעמיק חיפושיך אחרי בניית המשכנתא האידאלית. הדרך היחידה לעשות קיצור דרך היא לקבל את המידע שעושה את החיים הרבה יותר פשוטים.

טעות נפוצה של הרבה מחבריי היא ללמוד מקצוע שכזה במכללות ואקדמיות אשר מעבירות את התכנים על ידי מרצים שכבר שנים לא מייעצים, ולא מיועצי משכנתאות שפועלים מול הבנקים ונושמים תיקי משכנתא לאורך כל השנה ובמשך שנים. 

תחילה הקורס היה מיועד להכשרת יועצי משכנתאות בלבד והוא היה מוכוון לכאלו שכבר יודעים את הבסיס. אחרי שהכשרנו עשרות יועצים באופן פרונטאלי בנינו תכנית חדשנית, דיגיטלית וידידותית שמתאימה לכולם. 

הקורס יעזור למאות יועצים עתיידים או בעלי מקצוע שזקוקים להכשרת ייעוץ המשכנתאות כדוגמת רואי חשבון, עורכי דין, מתווכים, משווקים, יזמים, משקיעים ועוסקים בנדל”ן ובנקאות. 

התכנית חדשנית תכשיר כל אדם עם רקע בסיסי בנדלן ומשכנתאות לקחת את המשכנתא האישית שלו ולדעת לבנות תמהיל המותאם לצרכיו. 

ולכל אותם אנשים שמתחילים מאפס- בנינו קורס שיקח אתכם מהיסודות עד לרמה שתתרגלו נדל”ן ומשכנתאות כאילו ליוויתם עשרות לקוחות.

להרשמה

לפרטים נוספים

איתכם כל הדרך אל הבית(דור נוימן)

דילוג להצלחה

אם הגעתם עד פה אתם בטח רוצים לדעת במה הקורס שונה ממקומות אחרים?

אם אתה רוצה ללמוד ישירות מאיתנו איך להצליח במשכנתאות ולקבל תוצאות בלתי רגילות, הצעד הבא שלך הוא לקבל את ההחלטה הנכונה ולעשות הכל כדי להצליח בגדול!

אם מעניין אותך לדעת לנהל לעצמך את המשכנתאאפילו לדירה היחידה שתקנה, אם ברצונך להפוך להיות יועץ כעיסוק העיקרי שלך או אולי רק כעיסוק משני ולהרוויח עוד מינימום 7000 ש”ח בחודש חלש (עסקה אחת) – אנחנו יכולים לעזור.

אם אתה רוצה לעשות את הצעד הזה ביחד איתנו – אני מזמין אותך לשיחה של כ-15 דקות בה נכיר אחד את השני, אסביר לך מה לעשות כדי להצליח בקורס ובעולם המשכנתאות בפרט ונראה האם אתה מתאים להכנס לתוכנית בניית הקריירה ולשדרג את ההכנסה שלך.

תוכל לתאם את השיחה בקישור זה.

כמו כן אם אהבתם את התוכן אתם יכולים לעבור לחלק 2 של הכתבה בו תכירו אותי מקרוב, תשמעו לעומק על  הדרך שעברתי מקצין משוחרר ומבולבל ליועץ שמייצר עשרות תיקים באופן שוטף.

הירשמו עכשיו לקבלת טעימה מהקורס: