משכנתא לעצמאים

ההבדל בין שכיר לעצמאי מבחינת הבנק

עצמאי מוגדר כעוסק פטור, עוסק מורשה או בעלים (גם אם רק חלקי) של חברה בע"מ. בנטילת משכנתא ישנם מספר הבדלים בבחינת הבנק את העסקה בין לווה שכיר לעצמאי. כלווה שכיר אתה נדרש להציג 3 תלושי שכר אחרונים אשר מופקדים כסדרם בחשבון העו"ש וותק של שנתיים לפחות. הבנק מחשב את ממוצע ההכנסות של שלושת חודשים אלו. כתוצאה מכך מגדיר יחס ההחזר אותו יוכל לשלם הלווה.

לעומת זאת, כאשר מדובר על משכנתא לעצמאים לווה עצמאי נדרש להיות בעל וותק של 3 שנים ולהמציא שומות מס אישיות לשנתיים הקודמות ואישור הכנסות מרואה החשבון לשנה הנוכחית על-פי פורמט של הבנק (לכל בנק פורמט משלו). בשונה מאדם שכיר שמשכורתו אינה חווה תנודות רבות. בעלי עסקים מושפעים משינויים בשוק, רגולציות, תקנים, השקעות ועוד, כך שהכנסתם יכולה להשתנות בין השנים. בשלב הערכת הסיכונים, חשוב לבנק לאמת כי הכנסת הלווה יציבה ועקבית.

איך מחשבים את ההכנסה החודשית?

חישוב ההכנסה מתייחס לשנתיים האחרונות ומחושב באופן הבא: ההכנסה החייבת במס (על-פי השומה או אישור רואה החשבון) בהפחתת המס הנדרש לתשלום ואת התוצאה המתקבלת מחלקים במספר החודשים אליו מתייחסת ההכנסה.

משכנתא לעצמאים

משכנתא לעצמאי – על מה לתת את הדגש?

עצמאים רבים אינם בקיאים באופן מדויק בהכנסותיהם המוצהרות. לעיתים נוצר מצב בו ישנו פער בין הצהרת הלווה בהגשת הבקשה הראשונית לבין נתוני ההכנסות בפועל במעמד האישור הסופי. דבר אשר מעמיד בסיכון את תקפות האישור.

כאשר מדובר על משכנתא לעצמאים, הבנק אינו יסתפק באישור רואה חשבון להכנסות בלבד. לכן הוא מחייב אותך להציג שומה אחת לפחות.

עוסק פטור שאינו משתמש בשירותי ראיית חשבון ייתקל בקושי רב לספק לבנק אסמכתא להכנסה. כמו כן חשוב לדווח במסודר למע"מ.

על מנת לקבל מידע נוסף:

צור קשר ✉️

*5471 התקשר 📞

Picture of מסלולים משכנתאות

מסלולים משכנתאות

כשמדובר בכסף, אנחנו רגועים יותר כשאנחנו בשליטה.

השאירו תגובה

חיפוש

🤔 מי אנחנו?

היי אנחנו קבוצת מסלולים, אנחנו כאן כדי לבצע שינוי בידע הפיננסי של אזרחי ישראל. אנחנו משתפים ומקדמים פתרונות פיננסים בזכות טובי היועצים ומספקים מערכת שליטה ובקרה קפדנית. באמצעות איגוד כל שירותי הייעוץ הפיננסי בבית אחד – אנחנו נדאג שכל שקל יהיה מנוהל ומסונכרן בכל תחומי החיים.

📰 נושאים קשורים

👇 עקבו אחרינו

🎙️ האזינו לפודקאסט שלנו

⚠️ למען הסר ספק

אתר זה הינו להמחשה בלבד. אינו מהווה הצעה ו/או מצג ואין בו כדי לחייב את חברת מ.י.מ פיננסים/ קליר ייעוץ אשראי ו/או מי מטעמה. ההחלטה האם לתת את האשראי המבוקש ובאילו תנאים הינה של הגוף המממן בלבד, בהתאם לנתונים רבים, ובהם נתוניו האישיים של הלקוח ונתוני הנכס הרלוונטי, ולא תהיה לנו כל אחריות, מכל מין וסוג, בקשר להחלטות ו/או פעולות של הגוף המממן. השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

💸 הירשמו לניוזלטר שלנו

בהרשמה את/ה מסכים לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות.

לקבלת פגישת ייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 5471*