ביטוח משכנתא

ביטוח המשכנתא הוא שלב מחייב בהליך קבלת המשכנתא, בו מחוייב הלווה ברכישת ביטוח המורכב משני חלקים: ביטוח חיים וביטוח נכס.

מה זה ביטוח משכנתא ולמה הוא חלק מהתהליך?

כשמדובר במשכנתא, שהיא הלוואה בעלת סכום כסף גבוה המתפרש לטווח של עד 30 שנה חשוב לוודא ששני הצדדים הפעילים בלקיחת המשכנתא מכוסים. כחלק בלתי נפרק מתהליך לקיחת המשכנתא, מחייב הבנק את הלווה לרכוש ביטוח למשכנתא. מטרתו היא לתת כיסוי כספי לגורמים במשכנתא שהם הלווה והמלווה.

בעת נתינת המשכנתא הבנק משעבד אליו את הנכס, כלומר הנכס שייך לו עד תום ההחזרים בגמר תקופת המשכנתא. לכן, הבנק רוצה לבטח את כספו באמצעות ביטוח משכנתא. אך הביטוח נועד גם להגן, בין היתר, על הלווה במידה ונגרם לנכס, לכן רכישת הביטוח הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מהליך לקיחת המשכנתא. בהמשך נמנה את רשימת חברות הביטוח הנותנות ביטוח זה. אך לפני, חשוב לזכור שביטוח המשכנתא מורכב משני חלקים עיקריים – ביטוח חיים וביטוח נכס.

לקבלת ההצעה המתאימה ביותר עבורכם,
השאירו פרטים או התקשרו 5471*

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא היא הדרך של הבנק לבטח את כספו. במידה והלווה אינו מסוגל לשאת בהחזרים מסיבה כזו או אחרת. כמו כן, נועד הביטוח לתת כיסיו כספי גם ללווה במידה ונגרם נזק לנזק וכך עול התיקון לא מוטל ב-100% על הלווה.

מה הם סוגי הביטוחים הקיימים?

סוגי הביטוחים הנכללים בתוך הביטוח הכולל הם: ביטוח הנכס וביטוח חיים.

ביטוח חיים, המכסה את הבנק. במידה וההחזרים החודשיים אינם מתבצעים כמו שסוכם בתנאים של לקיחת המשכנתא או במידה וחלילה הלווה הלך לעולמו. בגלל שמדובר בסכון כסף גדול, הבנק חייב ביטוח זה על מנת להמשיך בהליך לקבת המשכנתא.

ביטוח נכס, כמו שחשוב שלבנק המלווה קיים כיסוי כספי. חשוב לא פחות הביטחון והכיסוי הכספי של הלווה על הנכס שלו. כיסוי זה נועד להגן על הנכס במידה וקורה נזק כלשהו (שריפה, רעידת אדמה וכו').

מסלולים איתך לכל אורך הדרך

למה ביטוח משכנתא זה חשוב?

בגלל שמשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, נכנסים לפועל מספר גורמים העלולים להשפיע גם על הלווה וגם על המלווה. לדוגמה, קיים סיכוי שמצבו הבריאותי של הלווה יתדרדר חלילה ובכך עלול מצב זה לסכן את ההחזרים החודשיים. כמו כן, עלול הלווה גם לאבד את מקום עבודתו במהלך תקופת ההחזר. מסיבה זו חשוב לבנק לבטח את כספו למקרים כאלו.
מצד שני, קיימים גם גורמים העלולים להשפיע ולפגוע במצב הנכס במהלך שנות קיומו. כמו: אסונות טבע לדוגמה או תאונה הגורמת נזק לנכס. לכן, ישנה חשיבות רבה גם בשביל הלווה לרכוש ביטוח משכנתא. שני הצדדים מבוטחים ויכולים להמשיך את פעילותיהם

חברות הביטוח המובילות בישראל

(אין חשיבות לסדר הרשום) ביטוח ישיר, הפניקס, איילון, מנורה, כלל, AIG , מגדל, הכשרה, הראל

מסלולים איתך לכל אורך הדרך

הביטוח הוא דינאמי וכך גם אנחנו – תלוי תיק ולקוח

במציאות הרוויה של היום, השוק תחרותי. לחברות הביטוח יש עשרות מוצרים פיננסים שונים ומגוונים בעלי כיסויים ועלויות המשתנים מעת לעת. בשל המגוון הרחב של המוצרים, עולה הצורך והכדאיות בהתאמה אישית של הביטוחים לכל לקוח בהתאם לגילו, מצבו, עיסוקו וצרכיו. החובה היא עלינו להיות במעקב מתמיד על מה שאנחנו משלמים וכמה. אנחנו במסלולים בראש ובראשונה דואגים שלקוחותינו מכוסים אך ורק במה שהם צריכים ובמחיר הטוב ביותר.

איך מחשבים ביטוח משכנתא?

מחשבון ביטוח משכנתא, שהשיק משרד האוצר לאחרונה, נועד לעשות סדר בזירה התחרותית של ביטוחי המשכנתא בישראל, ולסייע לציבור להשוות בין תעריפי הביטוח המוצעים על ידי חברות הביטוח השונות. מעכשיו כל צרכני המשכנתא יכולים לקבל נתוני מחיר ממקור מוסמך ולקבל החלטה על בסיס ידע ומידע מהימנים.

מחשבון להשוואת תעריפי ביטוח חיים למשכנתא

מחשבון להשוואת תעריפי ביטוח מבנה


מחשבון משכנתא חכם!

דברים שחשוב לדעת

  1. את הביטוח (חיים, מבנה או אחת מהם), ניתן לעשות דרך סוכנות הביטוח מטעם הבנק או באמצעות מבטח פרטי.
  2. ניתן לעבור, בכל שלב וללא תשלום עמלה ממבטח אחד למבטח אחר.
  3. מעבר בין מבטח אחד לאחר עשוי להיות כרוך בדריכה לחתימה על הצהרת בריאות חדשה. כך שאם מצב הרפואי השתנה, עשויות להשתנות גם העלויות.

4. ביטוח נכס מטעם הבנק, אינו כולל כיסוי לתכולה, לכן נדרש ביטוח תכונה אצל מבטח פרטי.

לסיכום

ביטוח משכנתא הוא חלק מהותי בתהליך לקיחת המשכנתא והוא נותן כיסוי כספי גם ללווה וגם לבנק. הביטוח מכסה את נכס הלווה ואת ההחזרי תשלום שהבנק צריך לקבל בהתאם למשכנתא שנלקחה. אנחנו במסלולים נשווה ונחסוך בין המגוון הרחב של חברות הביטוח על מנת שתוכלו לדעת שיש לכם את הכיסוי הטוב ביותר ובמחיר האטרקטיבי ביותר בשוק. חשוב לציין כי תושבי הצפון זכאים לפגישת ייעוץ ללא עלות בביתם או במשרדינו בחיפה.

בנוסף, אנו במסלולים מבצעים ניתוח מקיף לתיק הפיננסי שלכם בתחומי הביטוח והחיסכון, נאתר כספים אבודים, נסיר כפילויות, נשווה ונחסוך ונהיה לכם לגב ועזר מול חברות הביטוח.

על מנת לקבל מידע נוסף:

צור קשר ✉️

*5471 התקשר 📞

Picture of מסלולים משכנתאות

מסלולים משכנתאות

כשמדובר בכסף, אנחנו רגועים יותר כשאנחנו בשליטה.

השאירו תגובה

חיפוש

🤔 מי אנחנו?

היי אנחנו קבוצת מסלולים, אנחנו כאן כדי לבצע שינוי בידע הפיננסי של אזרחי ישראל. אנחנו משתפים ומקדמים פתרונות פיננסים בזכות טובי היועצים ומספקים מערכת שליטה ובקרה קפדנית. באמצעות איגוד כל שירותי הייעוץ הפיננסי בבית אחד – אנחנו נדאג שכל שקל יהיה מנוהל ומסונכרן בכל תחומי החיים.

📰 נושאים קשורים

👇 עקבו אחרינו

🎙️ האזינו לפודקאסט שלנו

⚠️ למען הסר ספק

אתר זה הינו להמחשה בלבד. אינו מהווה הצעה ו/או מצג ואין בו כדי לחייב את חברת מ.י.מ פיננסים/ קליר ייעוץ אשראי ו/או מי מטעמה. ההחלטה האם לתת את האשראי המבוקש ובאילו תנאים הינה של הגוף המממן בלבד, בהתאם לנתונים רבים, ובהם נתוניו האישיים של הלקוח ונתוני הנכס הרלוונטי, ולא תהיה לנו כל אחריות, מכל מין וסוג, בקשר להחלטות ו/או פעולות של הגוף המממן. השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

💸 הירשמו לניוזלטר שלנו

בהרשמה את/ה מסכים לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות.

לקבלת פגישת ייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 5471*