ייעוץ משכנתאות בדרום – ההשפעה על עולם המשכנתאות

ענף ייעוץ המשכנתאות הפרטי החל לעשות את צעדיו הראשונים בישראל כבר בסוף המאה הקודמת בדומה לשאר העולם המערבי. הצורך בייעוץ אובייקטיבי תוך ניתוח מדוקדק לטווח ארוך ובשילוב התפעול הבירוקרטי הכרוך בנטילת משכנתא הביאו צרכנים רבים לשימוש בשירותים אלו.

היקף מתן המשכנתאות בישראל עומד על כ-60 מיליארד שקלים בשנה ומהווה את הנדבך הכלכלי החשוב והמשפיע ביותר על משקי הבית וכן כסקטור נרחב וייחודי בפעילות הבנקים. יוקר המחייה בשילוב מחירי הנדל”ן הגואים הביאו לכדי מצב בו משקי הבית בישראל משלמים בממוצע כ-30%-35% מהכנסתם לטובת הלוואות שמטרתן דיור ולכן קיבל ענף זה דחיפה משמעותית.

ייעוץ משכנתאות פרטי – מעטפת פיננסית מקיפה

בסיסו של תהליך קבלת המשכנתא הוא אפיון כושר החזר הלווים, במילים פשוטות הבנק רוצה לבחון את התנהלותם ויכולתם הפיננסית של נוטלי המשכנתאות. הבנק בודק הכנסות, התחייבויות, היסטוריה בנקאית, היסטוריית תשלומים, דירוג אשראי צרכני וכו’. תרבות הצריכה המערבית אשר דוגלת בשפע ובצרכנות אינטנסיבית הביאה לגדילה עצומה בכמות האשראי הפרטי במשקי הבית. היום עומדים לרשות האזרח הישראלי אפשרויות אשראי מגוונות, בנקים, גופים חוץ בנקאיים, חברות אשראי, חברות ביטוח ואפילו חברות פרטיות שאינן בהכרח עוסקות בתחומים הפיננסיים. מרוב עודף גופים וסוגי הלוואות נוצר קושי אמיתי באומדן ההפסד הכספי אשר נגרם לצרכנים.

תפקידו של יועץ המשכנתאות בראש ובראשונה לבנות את התוכנית הכלכלית כך שתצא הזולה וחסכונית ביותר עבור הלקוח, במסגרת זו עליו להתחשב בשאר הוצאות הבית ולשאוף להורדת הריביות והתאמת ההחזרים לצרכים הנוכחיים והעתידיים. סל המוצרים הקיימים ברשות היועץ הוא קריטי לביצוע העסקה, בין אם מדובר במספר בנקים איתם הוא עובד וכמובן בשאיפה לגופים שאינם בנקאיים המציעים פתרונות מימון מגוונים.

בהמשך לבניית תמהיל המשכנתא, יועץ המשכנתאות מבצע משא ומתן להשגת התנאים הזולים ביותר, חשוב לציין כי ניהול משא ומתן אל מול הבנקים דורש מקצועיות ומיומנות ובמקרים בהם מבוצע לתמהיל שאינו תואם את צרכי הלקוח אין משמעות לביצועו כלל.

ייעוץ משכנתאות בבנקים

בעת נטילת המשכנתא בבנק ניצבים אל מול רוכשי הדירות יועצי המשכנתאות של הבנק, הגוף בו הם עובדים ומחויבים לנהליו ורווחיותו. תפקידם לטפל בכל היבטי הבקשה ולהוציאה לפועל בהתאם להנחיות הבנק ולמסלולים אותם הוא מעוניין לשווק.

הבנקים שונים זה מזה באופי הלקוחות, סוגי ההשקעות והאג’נדה הכלכלית, כך שייעוץ משכנתאות בנקאי מוכוון לבנק בו הוא ניתן ואינו מתחשב באפשרויות המוצעות בבנקים השונים.

המעבר לבנקאות דיגיטלית משנה את פני הייעוץ הבנקאי, סגירת הסניפים מביאה לצמצום משמעותי בכמות היועצים בבנק אך ללא ירידה בכמות הבקשות, דבר היוצר עומס רב על הבנקאים ועל השירות ללקוח.

התייחסות הבנקים ליועצי המשכנתאות הפרטיים

יועץ משכנתאות עצמאי אמון על החיסכון ללקוח וכתוצאה מכך פוגע במידה מסוימת ברווחיות הבנק מתיק המשכנתא. לא פעם נשמעו טענות על כך שהבנקים מנהלים רשימות שחורות וכי אינם מעוניינים לעבוד עם היועצים, אך להפך. היום, יותר מתמיד, מעוניינים הבנקים בשיתוף הפעולה עם היועצים הפרטיים.

יעילות היועץ ומקצועיותו מאפשרת לבנקאי לשפר את הביצועים והתוצאות של הבנק. השפה המשותפת, הבחינה המקדימה שחוסכת זמן ואיסוף המסמכים הנדרשים מובילים ל”מעבר חלק” של הבקשה ולאישור של מספר רב יותר של עסקאות באותו פרק זמן.

בפועל, הבנקים השלימו עם חשיבות הייעוץ הפרטי הן ללקוחות והן לעבודת הבנק וכיום ישנה מגמה גוברת של שילוב היועצים באמצעות הדרכות וכנסים שמטרתם לטייב את עבודת הבנקים ואת רמת השירות ללקוחות.

בחירת שירותי ייעוץ משכנתאות המתאימים לכם

ליווי בכל שלבי העסקה ולמשך כל חיי המשכנתא – עסקת משכנתא מורכבת משלבים שונים החל מבניית התוכנית הכלכלית ועד להעמדת הביטחונות הנדרשים לאחר החתימה על המשכנתא, כמו כן נדרש מעקב על המשכנתא לאחר לקיחתה ואף מומלץ למחזר אותה כל מספר שנים ולשפר את תנאי הריבית כמו גם למול שינויים במשק או בצרכי הלקוח. נסו לכלול שירותים נוספים אלו בשירות הליווי.

אישור לעבודה מול  מספר בנקים – הבנקים אינם מקבלים כל אחד ומחויבים באישור היועץ בדרגים הגבוהים וכן בחתימת ייפוי כוח מצד הלקוח.

ניסיון – בדקו את תיק העבודות והלקוחות שהשתמשו בשירות הייעוץ.

היקפי עבודה – ככל שכוח הקנייה של היועץ או חברת הייעוץ גדול יותר, כך תקבלו תנאים טובים יותר.

שירות ומקצועיות– יועץ משכנתאות פרטי משמש כקצין המבצעים של העסקה, הוא הגורם המתכלל של העסקה ועובד בצמוד לכל בעלי התפקידים האחרים כגון: מתווכים, קבלנים, עורכי דין, שמאים, בנקאים, סוכני ביטוח ועוד. היעזרו במקצועיותם לשאר התחומים הנוגעים לעסקה.

לסיכום

ענף ייעוץ המשכנתאות הפרטי נמצא במגמת עלייה ורבים ממשיכים לבחור בשירותים אלו על מנת לחסוך זמן, כסף ובירוקרטיה. הייעוץ הפרטי מאפשר ללקוח להשיג תוצאות מעולות תוך התחשבות מלאה בצרכי הלקוח בלבד. כמו כן חשוב לבחון את היועץ העומד מולכם, שהרי מדובר באחריות גדולה על כתפיו.

אנו ב”מסלולים” מחויבים להצלחת לקוחותינו ומספקים שירותי ליווי וייעוץ מקיפים בשילוב מודל ייחודי, החל משלב תכנון רכישת הנכס ועד למעקב מלא לאורך כל חיי המשכנתא, זאת במטרה לחסוך ללקוחותינו זמן, אנרגיות וריביות מיותרות.

לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם, השאירו פרטים או התקשרו 04-9821114