מה זה מִחזוּר משכנתא?

משכנתא הינה לרוב ההשקעה הגדולה ביותר בחיינו, ובשל היותה ארוכת טווח ובעלת מספר רב של נקודות תורפה יש לבצע את כלל הבדיקות והבחינות טרם לקיחתה. מאחר והמשכנתא הינה ההוצאה המשמעותית ביותר במשק הבית, ניכרת עלייה חדה בכמות נוטלי משכנתאות אשר פונים לביצוע מִיחזוּר למשכנתא, ובכך מנצלים את ירידת הריבית והתחרות בין הגופים השונים המעניקים משכנתאות.מִיחזוּר משכנתא הינה פעולת עדכון ההלוואה ותנאיה במטרה לחסוך בריביות, עמלות ולקצר את משך חיי המשכנתא. על כדאיות המִחזוּר משפיעים מספר גורמים ובהם רמת ההיצע והביקוש בשוק המשכנתאות (ריביות), שינויים בשווי הנכס, שינויים בצרכי ובהכנסות הלווים ועוד. 

האחריות למִיחזוּר משכנתא הינה של בעליה

מאחר והבנק אינו מעוניין שתעברו לקחת משכנתא בבנק אחר או שתיפגע רווחיותו בתיק, הוא לא יציע לכם למחזר אותה, גם אם קיים תמהיל משתלם יותר עבורכם. אי לכך מופקדת האחריות על איכות המשכנתא ותנאיה בידי הלווה באופן בלעדי. מיחזור משכנתא

מתי כדאי לבצע מִיחזוּר משכנתא? ומדוע מומלץ למחזר משכנתא?

  • כאשר ההחזר החודשי גבוה ביחס להכנסה וברצוננו להפחיתו באמצעות פריסה מחודשת או הוזלת תנאי הריבית.
  • כאשר ההחזר החודשי נמוך ביחס להכנסה ובאפשרותנו לקצר את משך חיי המשכנתא או להוזיל את הריביות.
  • כאשר שווי הנכס עלה בצורה משמעותית וגובה המשכנתא ירד במדרגות המימון.
  • כאשר ישנן הלוואות יקרות ובעלות החזר חודשי גבוה, במטרה לפרוס ולייצב את ההחזר החודשי הכולל.
  • כך או אחרת, את המשכנתא יש לבדוק אחת לשנה, ואם מתאפשר לחסוך בה ולקצר אותה הרי זה מבורך. כמות המִחזוּרים במשך חיי משכנתא שלמה משתנה מעת לעת ומלקוח ללקוח, זאת בהתאם לצרכים ולמצב המשק.

איך אני יכול/ה לדעת אם יש לי חיסכון וכדאיות למִחזוּר משכנתא?

אנו במסלולים, נבדוק עבורכם את הכדאיות למִחזוּר המשכנתא ללא עלות. כל שעליכם לעשות הוא להתקשר למוקד המשכנתאות בבנק בו המשכנתא שלכם מנוהלת ולבקש את דו”ח היתרה לסילוק או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם לתיאום בדיקת המיחזור.במסגרת ניתוח יתרת המשכנתא אנו בוחנים את שינויי הריביות במשק, את בחירת מסלולי המשכנתא אל מול החלופות הקיימות היום, התאמת החזר חודשי, ניתוח הכנסות והוצאות ועוד. 

כיצד החיסכון מתבצע במִיחזוּר משכנתא?

בשלב ראשון, ננתח את המשכנתא והשלכותיה עד ליום הבדיקה, בזאת את הסכום ששולם לבנק עד כה אל מול הירידה האמיתית בכספי הקרן.בשלב השני, נבדוק את ההתכנות למִיחזוּר המשכנתא ואת גובה החיסכון האפשרי בהתאם למסלולים הניתנים היום בשוק, תוך התחשבות בעמלות היוון במידה וקיימות.לבסוף, נבנה תוכנית כלכלית מתאימה ובשילוב עם ביצוע משא ומתן מקיף מול הבנקים נקבל משכנתא חדשה וחסכונית ביותר.נציין כי לתהליך המִחזוּר מתלוות מספר משימות המשתנות בהתאם למהות העסקה כגון: שמאות, נוטריון, עדכון לביטוח, עדכון רישומי הנכס והמשכנתא.

כיצד החיסכון מתבצע?

לאחר שניתחנו כי ישנה התכנות למחזור המשכנתא ושקיימת כדאיות לחיסכון, נבנה תוכנית כלכלית מתאימה ובשילוב עם ביצוע משא ומתן מקיף מול הבנקים נקבל משכנתא חדשה וטובה בהרבה. לתהליך המחזור מתלוות מספר משימות המשתנות בהתאם למהות העסקה כגון: שמאות, נוטריון, עדכון לביטוח, רישום הנכס והמשכנתא.

מחזור משכנתא

הגדלת משכנתא

תהליך המיחזור כולל הערכת שמאי וכתוצאה מעליית שווי הנכס וירידת הקרן במשכנתא, במקרים מסוימים ניתן להגדיל את המשכנתא. הגדלת משכנתא מתבצעת באמצעות פתיחת תיק נוסף בהתאם למטרת ההלוואה כגון איחוד הלוואות, שיפוצים, הרחבה, עזרה לילדים וכו’.גובה התוספת יכול להגיע לגובה של 50% -75% משווי הנכס, זאת כמובן בהתאם לסוג הבקשה ולעמידה בכושר החזר הלווים. 

עלות מיחזור משכנתא

עלות מחזור משכנתא משתנה מלקוח ללקוח בהתאם לצרכים, למורכבות התיק, ולתוצאת החיסכון. נציין כי תשלום במקרים מסוג זה הינם על בסיס הצלחה. 

מיחזר משכנתא בצפון

אנו במסלולים, נבדוק עבורכם את הכדאיות למחזור המשכנתא ללא עלות. כל שעליכם לעשות הוא להתקשר למוקד המשכנתאות בבנק בו המשכנתא שלכם מנוהלת ולבקש את דו”ח היתרה לסילוק או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם לתיאום הבדיקה.כמו כן, לקוחותינו שגרים בצפון זכאים לפגישה לבדיקת מיחזור משכנתא ללא עלות בביתם. 

לסיכום

האפשרות למִיחזוּר משכנתא הינה הבשורה הטובה ביותר עבור בעלי משכנתאות, שכן אנו לא חייבים “להתחתן” עם המשכנתא הראשונית שנטלנו אי שם כשהיינו צעירים וכעת ביכולתנו להוזיל ולחסוך, יחד עם זאת חשוב לבצע את התהליך באופן מבוקר ולאחר ניתוח מעמיק שאכן מִחזוּר המשכנתא מתאפשר וכדאי.

לבדיקה ללא עלות למשכנתא שלכם, השאיר/י פרטים או התקשרו 5471*