למה חשוב לעשות ביטוח חיים כשלוקחים משכנתא?

כל מי שמעוניין לקחת משכנתא בארץ, חייב לעשות לעצמו ביטוח משכנתא, המורכב מביטוח על הנכס בשילוב עם ביטוח חיים. מדובר על תנאי הכרחי, שבלעדיו לא ניתן לקבל זכאות למשכנתא. יש לזכור כי משכנתא הינה הלוואה על סכום גבוה במיוחד, המתפרשת על פני כ-30 שנה. לכן אין זה מפתיע כי הבנקים רוצים להיות מכוסים מכל הכיוונים. עם זאת, כדאי לזכור כי מטרתו של ביטוח משכנתא היא גם לספק שקט נפשי לבעל הנכס, מאחר ובמידה וייגרם נזק משמעותי לנכס, חברת הביטוח תישא ברוב ההוצאות.

למה חשוב לעשות ביטוח חיים כשלוקחים משכנתא?

החשיבות של ביטוח חיים כשלוקחים משכנתא – נקודות חשובות שכדאי להכיר

קודם כל, יש להבין כי המטרה הראשונית של ביטוח החיים, היא לכסות את הבנק. במידה והלווה הלך לעולמו או לחילופין, במקרים בהם הלווה אינו מסוגל לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים. יש לזכור כי מאחר ומדובר על סכומי כסף עצומים. אף בנק לא יהיה מוכן להסתכן, ולכן התנאי לקבלת משכנתא היא ביטוח חיים וביטוח נכס.

אך חשוב לדעת כי פוליסת ביטוח חיים למשכנתא אינה תחליף לביטוח חיים רגיל. מאחר ובעוד שבפוליסה הרגילה המטרה היא להבטיח כי המשפחה של הנפטר תקבל את הכספים וההטבות במקרה של מוות, המטרה של פוליסת ביטוח החיים למשכנתא, היא לוודא כי הבנק יקבל את הכספים המגיעים לו.

לכן חשוב תמיד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מיומן ומקצועי. אשר מתמחה בתחום ומבין את כל הניואנסים השונים.

דגשים חיוניים

חשוב לדעת כי על מנת לעשות ביטוח חיים למשכנתא. קיים צורך לעבור תחקיר מקיף של חברת הביטוח. התחקיר כולל עשרות אם לא מאות שאלות אישיות וחודרניות. המטרה של חברת הביטוח היא להבין את המצב הרפואי של המבוטח. זאת על מנת להציע לו את הפוליסה המתאימה ביותר עבורו. לכן שאלות אלו יכללו לרוב שאלות לגבי המצב הבריאותי של המבוטח, ניתוחים וטיפולים רפואיים שהוא עבר, סגנון חיים וכדומה. חשוב להדגיש כי אסור בשום אופן לשקר בשאלות מסוג זה. מאחר ובמקרה של מוות, חברת הביטוח רשאית שלא לשלם את הפיצויים הנדרשים, במידה ויתגלה כי המבוטח שיקר לגבי המצב הרפואי שלו.

מעבר לכך, חשוב במיוחד לקרוא את כל התנאים של הפוליסה ולוודא כי הם מתאימים למצב הרפואי שלכם. מעבר לכך, יש לתת את הדעת לגבי גובה הפרמיה החודשית. זאת מאחר ופרמיה גבוהה מידי עלולה להכביד על ההוצאות החודשיות ולהפחית מהכדאיות של הביטוח.

לכן חשוב לבקש מראש את לוח התשלומים. על מנת להבין את גובה הפרמיה לכל אורך התקופה, מאחר ומחיר הפרמיה עלול להשתנות בצורה דרסטית עם השנים. כמו כן, במקרים חריגים בהם ביטוח החיים יקר במיוחד (800 ₪ בחודש ויותר), ניתן לבקש החרגה מביטוח החיים על מנת להוזיל עלויות.

כיצד לעשות ביטוח חיים למשכנתא?

החוכמה היא לעשות אותו אך ורק בליווי של אנשי מקצוע. אשר מיומנים ומקצועיים, המתמחים בתחום. יש לזכור כי זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם שקט נפשי ושנת לילה טובה יותר. הדבר נכון במיוחד, כאשר אחד מבני הזוג סובל מבעיות רפואיות או מחלות כרוניות. רק איש מקצוע מהתחום יוכל לסייע לכם בבחירת פוליסת הביטוח המתאימה ביותר עבורכם.

אנו בחברת מסלולים נשמח לסייע לכם בבחירת ביטוח חיים למשכנתא, על מנת לאפשר לכם את היכולת לקחת משכנתא בתנאים הנוחים ביותר. 

על מנת לקבל מידע נוסף:

צור קשר ✉️

*5471 התקשר 📞

Picture of מסלולים משכנתאות

מסלולים משכנתאות

כשמדובר בכסף, אנחנו רגועים יותר כשאנחנו בשליטה.

השאירו תגובה

חיפוש

🤔 מי אנחנו?

היי אנחנו קבוצת מסלולים, אנחנו כאן כדי לבצע שינוי בידע הפיננסי של אזרחי ישראל. אנחנו משתפים ומקדמים פתרונות פיננסים בזכות טובי היועצים ומספקים מערכת שליטה ובקרה קפדנית. באמצעות איגוד כל שירותי הייעוץ הפיננסי בבית אחד – אנחנו נדאג שכל שקל יהיה מנוהל ומסונכרן בכל תחומי החיים.

📰 נושאים קשורים

👇 עקבו אחרינו

🎙️ האזינו לפודקאסט שלנו

⚠️ למען הסר ספק

אתר זה הינו להמחשה בלבד. אינו מהווה הצעה ו/או מצג ואין בו כדי לחייב את חברת מ.י.מ פיננסים/ קליר ייעוץ אשראי ו/או מי מטעמה. ההחלטה האם לתת את האשראי המבוקש ובאילו תנאים הינה של הגוף המממן בלבד, בהתאם לנתונים רבים, ובהם נתוניו האישיים של הלקוח ונתוני הנכס הרלוונטי, ולא תהיה לנו כל אחריות, מכל מין וסוג, בקשר להחלטות ו/או פעולות של הגוף המממן. השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

💸 הירשמו לניוזלטר שלנו

בהרשמה את/ה מסכים לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות.

לקבלת פגישת ייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 5471*