10 סיבות ללמוד קורס יועצי משכנתאות

מתלבטים אם ללמוד ייעוץ משכנתאות? בוא ללמוד על 10 הסיבות הנפוצות ביותר שבגללם אנשים הולכים ללמוד את המקצוע הצומח ביותר בישראל.

פירטנו את היתרונות של המקצוע לאורך 10 קריטריונים שונים:

1. משכורת💰

יועצי משכנתאות נהנים משילוב של 2 ענפים מרוויחים: ענף המימון והבנקאות וענף הנדל”ן. ב2 התחומים הללו זורם כסף רב והשכר גבוה. יועץ משכנתאות מתחיל מרוויח מעל 10 אלף ₪ ולאחר שנה יכול לשלש את ההכנסה שלו. אז כמה יועץ משכנתאות מרוויח? שכר הטירחה הממוצע בענף עומד על 5000-10,000 ₪ לתהליך ייעוץ. יועץ ממוצע מלווה 4-6 עסקאות בחודש, נאמר שרוב היועצים עובדים בשנים הראשונות כחלק מחברת ייעוץ, ואז ההכנסה שלו היא כשליש עד חצי משכר הטירחה (בחלוקה עם המשרד שבו הוא עובד), וכך יצא ששכרו הממוצע הוא מעל 15 אלף ₪ בחודש.

2. סיפוק מהעבודה😇

כשמצליחים להשיג לקוח חדש, כמצליחים לאשר משכנתא ללקוח שסורב וכשחוסכים למשפחה 150 אלף ₪ בעזרת מיחזור משכנתה. מה שמשותף לדוגמאות האלו הוא הסיפוק שמקבלים יועצי משכנתאות מעבודתם. הסיפוק נובע מכך שהתוצאות והחיסכון ללקוחות הן בדרך כלל מדידות בצורה כלשהי, ולכן עבודתו של היועץ גם כן מדידה. יש לעובדה זו גם חסרון, בכך שכשלא מצליחים לאשר ללקוח משכנתא (למשל פושט רגל עם תיק פתוח בהוצאה לפועל) קשה שלא לקחת ללב.

3. תרומה לקהילה🥰

הצורך ביועץ משכנתאות פרטי צמח מתוך רצון לעזור לקהילה שהולכת בעיניים עצומות ליועצי המשכנתאות בבנקים, שלהם כידוע, אינטרס מנוגד מחיסכון לללקוח. יועצי משכנתאות רבים נלחמים עבור הלקוחות שלהם מול בנקאים קשים עד קבלת משכנתא זולה ואיכותית מתוך רצון למקסם את החיסכון ללקוח.

4. עבודה עם אנשים👨🏻‍💼

אמנם המקצוע נשמע כמו מבול של טבלאות אקסל ולוחות סילוקין מכל עבר, אך העבודה כיועץ רחוקה מכך. זהו מקצוע דינמי מאד המשלב השתלמויות, פגישות עם לקוחות, פגישות עם בנקאים, עבודה מול מנהלי תיקי לקוחות במשרדי חברות הייעוץ, עבודה מול שמאים, מתווכים, קבלנים ועוד.

5. חשיבה יצירתית💡

כל משפחה שונה לגמרי ממשפחה אחרת, במקצוע של ייעוץ משכנתאות נדרשת לעיתים קרובות מחשבה מחוץ לקופסה על מנת להתאים תכנית כלכלית טובה למשפחה בהתאם לצרכיה. יועצי משכנתאות רבים מוצאים עצמם מחפשים אחר רעיונות מקוריים הכוללים חשיבה מבריקה. אמנם זה לא קל לחשוב כך, אך זה מאד כיף כמוצאים ללקוח פתרון או דרך פעולה שמניבה תוצאות.

6. ביקוש בשוק💸

בדומה לסעיף הראשון, בענף הנדלן גובר הביקוש לדירות, בענף המשכנתאות גובר הביקוש למשכנתאות בכל שנה שעוברת, רק בשנה החולפת נלקחו כמעט מאה אלף משכנתאות בישראל. מהצד השני, ישנם פחות מ500 יועצי משכנתאות פעילים בישראל. הזדמנות אמיתית.

7. לא צריך תואר אקדמי🎓

אחד היתרונות המרכזיים הוא שהתחום עדיין לא עבר רגולצייה, בדומה לתחום הביטוח של לפני עשור. כלומר, לאחר הכשרה ולימוד של קורס ייעוץ משכנתאות הנותן תעודה ניתן להתחיל לייעץ ללקוחות תוך מספר שבועות. בנוסף, עלות של תואר בישראל היא מעל 30 אלף ש”ח ולוקחת למעלה מ3 שנים במקרה הטוב. קורס ייעוץ משכנתאות זול בהרבה ולוקח זמן קצר לסיימו.

8. לא צריך לעזוב את העבודה הקיימת💼

תבינו, ליווי תהליך של משכנתא נע בין 10 שעות ל-20 שעות לכל היותר. כלומר אם יש לכם כ-20 שעות פנויות בחודש תוכלו לשלב את המקצוע ולייצר הכנסה נוספת מלבד ההכנסה העיקרית שלכם. זוהי הזדמנות אמיתית לייצר הכנסה נוספת ללא צורך בהוצאה כספית שוטפת.

9. לעזור לסובבים אתכם👨‍👩‍👦‍👦

כאשר תלמדו קורס יועצי משכנתאות, שעד היום היה נחלתם של עובדי הבנקים, תתפלאו לראות כמה בני המשפחה שלכם וחבריכם הקרובים יצטרכו ממכם עזרה. מהיום תוכלו לחסוך להם עשרות אלפי שקלים בתכנון כלכלי ובניית משכנתא נכונה עבורם. ולא דיברנו על משק הבית שלכם.

10. ללמוד דיגיטלי ומכל מקום📲

זהו אחד התחומים היחידים שאתם יכולים ללמוד און ליין ישירות מהטלפון, טאבלט או מהמחשב שלכם. החלו ללמוד את הקורס בזמנכם הפנוי (כן, לעיתים על חשבון פרק של פאודה או משחק של ליגת העל בכדורגל) ולהתחיל ליישם את הכלים האלו מיד אחרי שתסיימו (המהירים מסיימים תוך מספר שבועות והאיטיים תוך חודשיים). רב הקורסים המומלצים לייעוץ משכנתאות הינם דיגטליים, וחלקם אף משלבים מפגשים פרונטאליים בנוסף.

 

ועוד טיפ קטן לדרך:

קורס משכנתאות יכול להיות רלוונטי אפילו אם תקנו פעם אחת בחייכם בית. ההבדל בין משכנתא טובה למשכנתא לא טובה יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

או חייגו אלינו ישירות 5471 *