איך לבחור קורס יועצי משכנתאות

הכתבה הבאה תוכל לסייע לכל אותם אנשים שמחפשים לימודי ייעוץ משכנתאות או קורס יועצי משכנתאות ולא יודעים היכן להירשם.
אז איך תדעו לבחור אצל מי כדאי ללמוד?

בבואכם לחפש מקום ללימוד ייעוץ משכנתאות עליכם להבין מהם הפרמטרים החשובים בסקר השוק שלכם:

רלוונטיות- ללמוד אצל חברה  שמייעצת משכנתאות  כיום ונשענת על ידע מעשי

בשנים האחרונות קמו מאות מנטורים שמוכרים ומשווקים קורסים בתחומי האמזון, איביי וכדומה- רובם הגדול אינם מוכרים בפועל, אינם מייצרים הכנסה מחנויות באינטרנט אלא מרוויחים ממכירת קורסים ומנטורינג בתחום- חוטאים למקצוע.

תופעה דומה זו החלה להופיע גם בענף ייעוץ המשכנתאות בשנים האחרונות, המון מכללות שמלמדות עשרות נושאים שאינם קשורים בכלל לענף, מלמדות את הקורס “על הדרך” ומביאות יועצי משכנתאות של בנקים לשעבר להרצות על הנושא- דבר היוצר פער מהשטח ומהרלוונטיות של הענף בשנים האחרונות. דוגמה נוספת, ישנן חברות שקמו במטרה ללמד ייעוץ משכנתאות וכבר שנים לא מלוות לקוחות אל הבנקים- דבר היוצר פער בחיבור לבנקים, לשינויים בענף הנדל”ן והמשכנתאות ולתהליכים הקורים בשטח.

כלומר, עליכם לבחור ללמוד במקום שבו המרצים הינם יועצי משכנתאות פעילים שחיים את התעשייה, הבנקים, מחוברים ללקוחות, לשוק, ולכל השינויים והרגולוציות שקורות.

מקצוענות- קורס המשלב מקרי בוחן, תרגולים ומבחנים

בגיל התיכון כשרוצים לקבל רישיון נהיגה מתחילים בלימוד תיאוריה. לא ניתן לעבור מהתיאוריה במסלול ישיר לקבלת רישיון ולהתחיל לנהוג.

צריך להכנס לרכב, ללמוד את הפעולות הבסיסיות ומשם להתחיל לתרגל נהיגה- בכבישים עירוניים, בכבישים בינעירוניים, בחנייה, בכביש מהיר, בכיכרות ועוד– הבנתם את הנקודה.
כאשר לומדים ייעוץ משכנתאות, יש לשים דגש על מקום שיהיו בו הרבה תרגולים, מבחנים וסימולציות מסיפורי מקרה אמיתיים של לקוחות מהשטח. אתם תצטרכו לבחור מקום שברגע שתקבלו ממנו את התעודה המסמיכה אתכם כ”יועצי משכנתאות” תדעו שאתם מוכנים כבר לפגוש לקוחות אמיתיים.

לכן ההמלצה היא לבחור בקורס שמשלב סימולציות, מבחנים ותרגולים של לקוחות אמיתיים.

קידמה- קורס משולב און ליין ופרונטאלי

זוכרים את השיעורים ההם מהתיכון ומהאוניברסיטה? אלו שהייתם מסכמים בצורה יפה במחברות עם כותרות’ בולטות, סרגל ומרקרים? ואז כשהייתם מגיעים הביתה ללמוד או לפתור את המטלות, 80 אחוז מהדברים לא זכרתם. אז פתחתם את המחברת וניסיתם להבין שוב מה המורה או המרצה התכוונו- הרגשה די מייאשת.
בשנת 2020 לא ללמוד מקורס און ליין שיתן לכם לחזור על השיעור שוב ושוב לאחר שלמדתם אותו לראשונה זו טעות גדולה. הרי רובנו צריכים לחזור על כמה נושאים ולאורך זמן על מנת שישבו לנו חזק בזיכרון. היתרונות בקורס און ליין הם ברורים- כל החומר זמין 24/7 ונגיש מכל מקום, בטלפון או במחשב, או בטאבלט על הספה, בתחילת הדרך בענף ובמהלך הקריירה כיועצים.
לכל אותם אנשים שצריכים גם את המפגש הפיזי, חפשו קורסים המשלבים קורס און ליין ועם מפגשים פרונטאליים. גם לעניין הפרונטלי יש היום תחליפים מקוונים בדוגמת וובינארים – שידור חי של המרצה מול התלמידים במחשב- ניתן לרשום שאלות ולהשתתף בשיעור רק שכל אחד יושב בביתו עם המחשב הפרטי.

לכן, ביחרו בקורס און ליין נגיש וזמין, ולאלו הרוצים יותר- בקורס המשלב גם חלק פרונטאלי.

עלות מול תמורה – לא לבחור קורס שאינו תואם את המטרות שלכם

ישנו מגוון רחב של קורסים, ישנם כאלו המתומחרים בהתאם לרמת הקורס. היזהרו מקורסים המתומחרים במחירים גבוהים מאד בעבור תוכן דל ותיאורטי והיזהרו גם מקורסים המתומחרים בכמה מאות שקלים (כנראה שתצטרכו לשלם על קורס נוסף לאחר שתבינו כי הם לא מספיקים). בנוסף, חשוב שתבחרו קורס התואם את מטרותיכם- למשל, ללמוד את נושא המשכנתאות  להעשרה או בונוס לא אמור להיות יקר אל מול קורס המלמד אתכם את הכלים לפתוח בקריירה כיועץ משכנתאות (שכנראה יהיה קורס רחב יותר) ויהיה יקר יותר. אך תעשו את החשבון: לרוב בעיסקה הראשונה /שנייה שלכם תחזירו את ההשקעה בהכשרה. 

לכן, בבואכם לבחור קורס יועצי משכנתאות, בחרו בקורס שיש בו תמחור לפי סוג ורמת הקורס– קרס משכנתאות למשרד תיווך אינו שווה ערך לקורס הסמכת יועצי משכנתאות לקריירה.

הצלחה- חפשו חברה המשלבת בתוכה את בוגרי קורס

תחשבו על זה, אם חברה משלבת בוגרי קורס משכנתאות אצלה היא כנראה השקיעה בקורס והכניסה לשם את כל התכנים הרלוונטיים עבור היועצים העתידיים שלה.
המון קורסים חוטאים לפרקטיקה ומתרכזים בתיאוריה, בלימוד המתמטי של החלק המימוני במשכנתא, באיך מתחשבים נתונים בבנק ועוד. ישנם מכללות וקורסים שבכלל לא מייעצות משכנתאות כך שאין להם אינטרס ללמד ידע מעשי בתחום, וישנם חברות שלא מגלות את הסודות שלהן בקורסים משום שהיא יודעת שהיועצים לא ישתלבו אצלה לאחר שסיימו את ההכשרה.

לכן, ביחרו בקורס שבו הבוגרים מצליחים, משולבים בענף ומייצגים את החברה ברחבי הארץ .

ועוד טיפ קטן לדרך:

צרו קשר טלפוני עם החברה לפני שאתם נרשמים באון ליין, ככה תוכלו לקבל מימד נוסף של החומר האנושי שעומד מאחורי אותו קורס.
בהצלחה!

או חייגו אלינו ישירות 5471 *