השוואת משכנתאות – כך עושים

לקיחת משכנתא טובה דורשת מכם השוואת משכנתאות יעיל בין מספר הצעות שונות שקיבלתם מהבנקים.

ישנן מספר דרכים לעשות השוואות למשכנתה. במדריך זה נציג לכם חלק מהדרכים שאנחנו משתמשים בהם כדי להשיג ללקוחותינו את תנאי המשכנתה הטובים ביותר.


קליר - ייעוץ אשראי ופיננסים

במדריך הבא נדבר על השיטות השונות לביצוע השוואת משכנתאות.

תמהילי משכנתא פופולריים

תמהיל משכנתא מוצלח הוא עניין של מיומנות, זמן וקונטקסט. תמהיל שהוא מוצלח ומשתלם עבור קבוצה גדולה של אנשים בנקודת זמן אחת. עלול להיות אטרקטיבי פחות בנקודות זמן אחרת.

כדי ללמוד עד כמה התמהיל מוצלח צריך לעשות השוואת משכנתא ולהבין, דוגמת גובה מדד המחירים לצרכן, ריבית הפריים וכיוצא בזה. אתם אף פעם לא תוכלו למצוא מסלול שיהיה רלוונטי תמיד, כי שינויים תמיד מתרחשים באופן תדיר, כך שחשוב גם להתייחס לנקודה הזו.

בכל זאת, אם אתם מתייחסים למגמות הנוכחיות, אפשר להבחין המספר דברים. ריבית הפריים צפויה לעלות אך היא עדיין נמוכה מבין המסלולים המבוססים עליה עדיין נפוצים, מבוקשים ומשתלמים על עוד הרבית במשק נותרת נמוכה.

השוואת משכנתאות

השוואת מסלולי משכנתא

לפניכם סקירה כללית על מסלולי משכנתא מומלצים ופופולריים, בכל מסלול תוכלו לקרוא כיצד מחושבת הריבית, מהי רמת הסיכון, תקופת הפירעון והאם וכיצד קרן ההלוואה משתנה

קבועה צמודה

מסלול צמודה למדד המחירים לצרכן בריבית קבועה וידועה מראש שאינה משתנה. מסלול זה מתאים במיוחד לסביבת רביבית נמוכה כפי שיש ביום במשק הישראלי. את המסלול תוכלו לפרוע כל מספר שנים ללא עמלת פרעון (בהתאם לנקודות יצאה המוגדרות אצלכם בחוזה במשכנתה). במידה ותחליטו לפרוע את ההלוואה שלא בנקודת יצאה עליכם לשלם קנס, אך לא מדובר בסכום גבוה.

מסלול קל"צ

מסלול בריבית קבועה שכדאי לצרף לתמהיל השוואת משכנתאות – מסלול קבועה לא צמודה. כאן אתם צריכים לקחת בין 25% ל-40%. היתרון של המסלול הזה הוא ההחזר קבוע גם כשהריביות עולות גם כאשר המדד יעלה. הבעיה שבמסלול הזה משלמים בגין היתרונות שלו עמלת פרעון בריבית גבוהה.

מסלול שעשוי להיות מתאים למשכנתא שלכם הוא מסלול ריבית קבועה צמודה מדד. מסלול זה מהווה אצל הלווים 10% – 15%, והיתרונות שלו ריבית קבועה וזולה לעומת הריבית הקבועה במסלולים לא צמודים. כמובן שגם למסלול הזה יש חסרון – החיסרון שלו הוא בהצמדה למדד.

לקבלת ההצעה המתאימה ביותר עבורכם,
השאירו פרטים או התקשרו 5471*

מסלולים אקדמי

ריבית פריים

רוב התמהילים בנויים במסלול משכנתא בריבית פריים כאפשרות ראשונה. משכנתה בריבית פריים מציע מספרים דברים נוספים: חוסר רגישות לשינויים במדד המחירים לצרכן או ריביות המשכנתא ממוצעת, אפשרות פירעון פשוט יחסית (בלי תשלום עמלות גבוהות), אופציה למחזור נוח של המשכנתא ועוד.

החיסרון הוא ששינויים בריבית כן עלולים להתרחש לאורך זמן, כך שהיא עלולה לגדול ולייקר לכם את התשלומים בצורה ישירה.

משתנה צמודה

מסלול משתנה נוסיף שכדאי שיהיה לכם במשכנתא – מסלול משתנה כל חמש שנים. מסלול צמוד מדד.
כאן כדי מאוד לקחת בין 15% ל-25%. המסלול מספק אפשרות יציאה כל 5 שנים וריבית יחסית נמוכה.

מסלול זה כדאי מאוד מכיוון שהריבית בו נמוכה מאוד והוא לא צמוד למדד, ניתן לפרוע אותו ולמחזר אותו בכל נקודה זמן וללא עמלת פרעון. אבלך הוא תלוי בריבית והריבית צפויה לעלות, ואיתה גם החזרי המשכנתא.

מסלול משכנתא צמוד למט"ח

מסלולי משכנתא צמודה למט"ח (אירו, דולר, ין) אינם צמודים למדד לצרכן וניתן לפרוע אותם בכל רגע נתון. הריבית משתנה בהתאם למסלול הנבחר – לרוב שלושה חודשים, חצי שנה או שנה.

עם זאת, למסלול זה חיסרון משמעותי והוא במקרה ואם שער החליפין קופץ מעלה, לדוגמה שער הדולר משתנה מ- 3.27 ₪ לדולר לשער של 3.7 ₪ לדולר אחד.

איזה מסלול מומלץ ומתי?

לכל מסלול יש מאפיינים ייחודיים והריבית נקבעת באופן שונה על ידי הבנקים. כמו כן, כל מסול מציע רמת סיכון שונה, נמוכה, בינונית או גבוהה. כדי לתכנן נכון תמהיל המשכנתא שלכם חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולרוב נהוג לשלב בין 3-4 מסלולים לכל הפחות, בכדי למזער סיכונים ולאפשר לפרוע מסלולים שונים ללא עמלת פרעון.

הצגנו בפנכם את המסלולים הפופולריים ביותר ועכשיו אתם יודעים להשוואת משכנתאות, אך עליכם לבנות את תמהיל המשכנתא בהתאם למאפיינים הייחודיים שלכם ועל פי תכנון פיננסי נכון לעתיד שלכם.

השוואת משכנתאות

שימוש במחשבון משכנתא

ניתן להעזר גם במחשבון משכנתא. במחשבון זה תוכלו להזין נתונים שונים והמחשבון יבצע לכם את החישוב. שימו לב שמחשבון משכנתא לא יודע את המצב הפננסי שלכם, לא יכול לחזות שינויים בחייכם בעתיד שיכולים להשפיע על המצב הכלכלי שלכם ולא מבין שיקולים אנושיים.

המחשבון יודע לקחת נתונים שהוזנו לו ולחשב נתונים שונים בהתאם למה שהוא תוכנת לעשות. מסיבה זו, לא כדאי להתסמך רק על מחשבון משכנתא.


מילון מושגים

יועץ משכנתא פרטי

חישוב והשוואת משכנתאות היא אחת המשימה מורכבת שלוקחת זמן וידע. לעיתים זה מרגיש כיאלו אתה לא יודע מי בעדך. יועצי משכנתאות של הבנקים רוצים כמובן שתסגרו עסקה איתם ולכן יציגו לכם את המידע בצורה שתרצו לקחת את ההצעה של הבנק. לרוב ההצעה הזו כלל לא מתאימה לכם.

מסיבה הזאת ועוד, אנחנו מאוד נמליץ שתשתמשו ביועץ משכנתאות פרטי. תפקידו של יועץ נמדד בלהשיג לכם את העסקה הטובה ביותר.

על מנת לקבל מידע נוסף:

צור קשר ✉️

*5471 התקשר 📞

Picture of מסלולים משכנתאות

מסלולים משכנתאות

כשמדובר בכסף, אנחנו רגועים יותר כשאנחנו בשליטה.

השאירו תגובה

חיפוש

🤔 מי אנחנו?

היי אנחנו קבוצת מסלולים, אנחנו כאן כדי לבצע שינוי בידע הפיננסי של אזרחי ישראל. אנחנו משתפים ומקדמים פתרונות פיננסים בזכות טובי היועצים ומספקים מערכת שליטה ובקרה קפדנית. באמצעות איגוד כל שירותי הייעוץ הפיננסי בבית אחד – אנחנו נדאג שכל שקל יהיה מנוהל ומסונכרן בכל תחומי החיים.

📰 נושאים קשורים

👇 עקבו אחרינו

🎙️ האזינו לפודקאסט שלנו

⚠️ למען הסר ספק

אתר זה הינו להמחשה בלבד. אינו מהווה הצעה ו/או מצג ואין בו כדי לחייב את חברת מ.י.מ פיננסים/ קליר ייעוץ אשראי ו/או מי מטעמה. ההחלטה האם לתת את האשראי המבוקש ובאילו תנאים הינה של הגוף המממן בלבד, בהתאם לנתונים רבים, ובהם נתוניו האישיים של הלקוח ונתוני הנכס הרלוונטי, ולא תהיה לנו כל אחריות, מכל מין וסוג, בקשר להחלטות ו/או פעולות של הגוף המממן. השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

💸 הירשמו לניוזלטר שלנו

בהרשמה את/ה מסכים לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות.

לקבלת פגישת ייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 5471*